Kurek: “Bizden daha iyiydiler”

Polonya ile 2018 FIVB Erkekler Dünya Şampiyonası’nda altın madalya sevinci yaşayan Bartosz Kurek, gümüş madalya ile noktaladıkları 2022 FIVB Erkekler Dünya Şampiyonası’nın ardından ülkesinin medyasına konuştu. Rakibin voleybolun her alanında yüksek bir seviye ortaya koyduğuna değinen Kurek, finali: “Bazen bir aynanın önünde durmanız ve kendi yüzünüze ‘Bugün bizden daha iyiydiler.’ demeniz gerekir.” şeklinde değerlendirdi.

İtalyan oyuncuların tam olarak durdurulamayacağını sadece sınırlandırılabileceğini belirtilen 2018 FIVB Dünya Şampiyonası MVP’si: “Gianelli, Michieletto, Lavia… Bu isimler tamamen durdurulabilecek ve maçtan çekilebilecek oyuncular değil, sadece sınırlandırılabilirler. Ve onlar bizi, bizim onları sınırladığımızdan daha iyi sınırladılar.” dedi.

Gümüş madalya konusunda umutsuzluk içinde olmadığını itiraf eden tecrübeli yıldız: “Dünya Şampiyonası ikinciliği hala büyük bir başarı olmaya devam ediyor. Bu madalya bir düzine kadar yıl önce düşünülemeyecek bir şeydi ve biz bunu şu an hafif bir hayal kırıklığı olarak görüyoruz. Bu iyi çünkü mümkün olduğunca yükseği hedeflemeniz gerekiyor ancak bir süre sonra bu turnuvanın harika bir analizi gelecek. Bence performansımız da iyiydi.” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.