Kuzeyboru oyuncularından depremzedelere destek

Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Aksaray ekibi Kuzeyboru’da kaptan Arelya Karasoy ile Brezilyalı orta oyuncu Ana Beatriz Correa ve Belaruslu pasör çaprazı Hanna Klimets, takım arkadaşlarıyla birlikte depremden etkilenen vatandaşlarımız için yapılan yardım kampanyasına katılarak çalışmalara destek oldu.

Kuzeyboru’dan yapılan paylaşımda voleybolcuların yardım kolilerini taşıdığı anlara yer verilerek herkesi depremzedelere yardım etmeye davet ettikleri belirtildi.

Kulübün Brezilyalı voleybolcusu Ana Beatriz Correa, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Brezilyalı takipçilerinden Türkiye için yardım talebinde bulundu. Toplanan yardım paralarıyla deprem bölgelerindeki vatandaşlarımız ile hayvan dostlarımız için takım arkadaşlarıyla birlikte alışveriş yaptığı görülen Brezilyalı oyuncu, Beşiktaşlı Josef de Souza ile afet bölgesine gitti.

“Burada olmam gerek”

Türkiye’de kalmasıyla ilgili gelen soruya cevap veren Brezilyalı voleybolcu, “Ailemi, sevdiğim insanları görmek için sabırsızlanıyorum ama herkes burada bulunma amacımı anlıyor. Depremin olduğu gün neden bunu yaşadığıma dair cevaplar bulmaya çalıştım ama burada olmam gerektiğini anladım” dedi.

Ana Beatriz Correa son olarak şu ifadeleri kullandı: “Bazen elimizden gelenin en iyisini nasıl yapacağımızı tam olarak bilmesek bile, asıl niyetin yardım etmeye devam etmek olduğunu biliyoruz.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.