Kuzeyboru’dan Ukrayna’ya anlamlı destek

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Aksaray’ı temsil eden Kuzeyboru Spor Kulübü, Ukrayna halkına destek olmak için anlamlı bir harekete imza attı.

Aksaray ekibi Kuzeyboru; bugün Misli.com Sultanlar Ligi 21. haftasında evinde oynadığı Eczacıbaşı Dynavit maçının tüm gelirlerini ve Yönetim kararı ile 150.000 TL’yi Aksaray halkı ile Kuzeyboru Spor Kulübü adına işgalden zarar gören Ukrayna halkının yaralarını sarmak ve destek olmak için bağışladıklarını açıkladı.

Kuzeyboru takımı ve saha görevlisi altyapı oyuncularının bugün oynanan Eczacıbaşı Dynavit maçına t-shirt ve formalarında sarı-mavi renkte kurdele ile çıkmasının yanı sıra taraftarlar da tribünde Ukrayna bayraklarıyla Ukrayna’ya desteklerini gösterdi.

Kuzeyboru’nun Ukraynalı yıldızı Alesia Rykhliuk, işgal altındaki ülkesiyle ilgili endişelerini sosyal medya hesaplarından dile getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı paylaşımla “Savaşa Hayır” mesajı vererek “Rusya savaşmayı bırakırsa savaş olmayacak. Ukrayna savaşmayı bırakırsa artık Ukrayna kalmayacak.” şeklinde konuşan Rykhliuk, bugün oynanan Eczacıbaşı Dynavit maçına kolunda “No War” (Savaşa Hayır) yazılı bantla çıktı.

Kuzeyboru Spor Kulübü’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“Sultanlarımızın bu akşam oynayacağı Eczacıbaşı karşılaşmasının tüm gelirleri ve Kulüp yönetim kararı ile de 150.000 TL’yi Aksaray halkı ve Kuzeyboru adına, işgalden zarar gören Ukrayna halkının yaralarını sarmak ve destek olmak için bağışlıyoruz.

SAVAŞA HAYIR diyor, işgal altındaki masum Ukrayna halkının yanında olmak adına herkesi destek vermeye davet ediyoruz.”

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.