Lara Nobre sezonu kapattı

Brezilyalı orta oyuncu Lara Nobre’nin ön çapraz bağlarının koptuğu ve oyuncunun fizyoterapi çalışmalarının ardından ameliyat olacağı açıklandı.

Brezilya’nın FIVB Milletler Ligi öncesi Japonya ile Nagoya’da oynadığı hazırlık maçının ikinci setinde sakatlanan Lara Nobre’nin sağlık durumu ile ilgili Brezilya Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada oyuncunun Brezilya’ya dönüşüyle gerekli tetkiklerin yapıldığı ve muayenelerde sol diz ön çapraz bağının tamamen koptuğunun görüldüğü bilgisine yer verildi. Lara Nobre’nin ameliyatı öncesi fizyoterapi çalışmaları yapılacak. 1989 doğumlu oyuncu, FIVB Milletler Ligi’nin kalan bölümünde yer alamayacak.

Sosyal medya hesabından yayınladığı metinle sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lara Nobre, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Milli takım formasını giymek, en iyiler arasında yer almak ve kendimi sonuna kadar yerimi almaya adamak her zaman hayalim olmuştur. Bu yıl, bunu kendime hedef olarak koyduğum bir sezonun ardından (ne kadar zor olacağını bilsem de) BAŞARDIM! Bu davetten duyduğum mutluluğu nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Sanırım herkes için böyledir. Endişeliydim ve tüm zorluklara %100 odaklanmıştım. Ne yazık ki, tüm bu coşku ve mutluluğun ardından bir aydan biraz fazla bir süre sonra, paylaşmak istemediğim bir haberi paylaşmak için buradayım. ACL’mi yırttım ve ameliyat olmak zorunda kalacağım. Milli takım ve kulüp sezonunu kapattım. Şimdi anlamak zor, binlerce soru geliyor. Ben de bilmiyorum ve kalbimi rahatlatan bir cevap bulmak zor olacak. En iyi yaşlarımdayım! Ama Tanrı ne yaptığını biliyor ve her şeyin yoluna gireceğine inanıyorum! Bir sporcunun hayatı budur. Defalarca düşüyoruz, kalkıyoruz ve dönüyoruz! Bir sonraki adımlarda olabilmem için bugünlerde iyileşmemi dileyen insanlardan aldığım sayısız mesaja ve etkileşime teşekkür etmek istiyorum. Ben de çok istedim ve çok umutluydum! Japonya’da bulunan takıma da teşekkür etmek istiyorum. Kızlara ve harika Zé ve teknik ekibe… Özellikle her gün benimle ilgilenen Fernando Fernandez’e ve elimi 1 saniye bile bırakmayan Natinha’ya (benim için neler yaptığını bilemezsiniz.) Ayrıca aileme, arkadaşlarıma, yöneticilere ve bana her türlü desteği veren Fluminense Kulübüme teşekkür etmek istiyorum. Sinir bozucu ve zordu ama her geçen gün işlerin biraz daha iyiye gideceğini biliyorum ve sürece giderek daha fazla odaklanacağım. Eminim daha da güçlü döneceğim!”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.