Laura Ludwig plaj voleybolsuz bir hayatı hayal bile edemiyor

Laura Ludwig plaj voleybolsuz bir hayatı hayal bile edemiyor.

Partneri Kira Walkenhorst ile Rio 2016’da altın madalya kazanan Alman oyuncu, 2017’de de FIVB Dünya Şampiyonluğunu kazanmıştı.

Oğlu Theo’yu doğurduğu için 2018’de voleybol oynamayan oyuncu, bu süre içerisinde yaşadığı sakatlıkları göz önünde bulundurarak pes eden partneri Walkenhorst’u kaybetti. Kira Walkenhorst voleybolu bırakmaya karar verdi.

Sporun en yüksek madalyalarına sahip olan oyuncu, oynamadığı 1 yıllık süre içerisinde uzun zamandır takım arkadaşlığını yapan partnerini kaybetti, ancak bu süre içerisinde Berlin doğumlu yıldızı kimse eleştirmedi.

Buna rağmen emekliliği aklından bile geçirmeyen Ludwig, unvanlarını geri almak adına ünlü salon voleybolcusu Margareta Kozuch’u yeni partneri olarak belirledi.

Kozuch’un kumda oynamaya alışması için zamana ihtiyacı vardı. 2019 sezonuna uyumsuz başlayan Ludwig ve partneri, 4 kez 25.lik, 5 kez de 9.luk yaşadı.

Ancak ikili savaşmaktan vazgeçmedi. Roma’da oynanan Dünya Turu finallerini noktaladı. Bu zaferden sonra Ludwig, sosyal medya hesabına şu mesajı yayımladı: “Asla pes etmeyin, şans sizin yanınızda olacaktır.”

Gizli bir lütuf

Tokyo Olimpiyatlarının beklenmedik bir şekilde ertelenmesi, Ludwig için tam bir hayal kırıklığı olduysa da deneyimli oyuncu, Kozuch ile bir yıl daha fazla çalışmanın getireceği avantajlardan dolayı umutlu.

NDR’nin yayınına konuşan Ludwig, sözlerini; “Küçük detaylar üzerinde çalışabileceğimiz 1 yılla ödüllendirildik diyebilirim. Bu gerçekten sıkıcı, hatta bıktırıcı bir çalışma ancak bize gerçekten çok faydası olabilecek bir durum. Rio 2016 finalini bir kez daha izledim. Beni gerçekten mutlu etti ve erteleme duyurusuna rağmen bana taze bir umut ve güç verdi. Elbette kısa bir süre için de olsa bırakmayı düşündüm, ancak bu fikir çabucak kayboldu. Zira plaj voleybolu, hayatımda çok öenmli bir yer tutuyor.” şeklinde sürdürdü.

Aile hayatı

Ludwig, Alman plaj voleybolu baş antrenörü Imornefe Bowes ile evli. COVID-19 pandemi süresince Nisan ortasından beri Hamburg’da bulunan Alman Olimpik Spor Merkezinde özel bir izinle çalışıyor.

Erteleme Alman ekibinin kazanma yolundaki şansını yükseltirken Ludwig’in saha dışındaki aile planlarını da etkiledi.

Sport1 kanalına ailesi hakkında açıklamalar yapan oyuncu; “Aile hayatını gerçekten seviyoruz. Pozitif bir etkisi var. Olimpiyatlar sonrasında farklı planlarımız vardı. Oğlumuza bir kardeş verme niyetindeydik. Bu plan biraz beklemek durumunda kalacak.” dedi.

Gelecek

Kariyerindeki başarılarla spor hayatına yeniden başlayan Ludwig, plaj voleybolu sonrasını henüz fazla düşünmüyor.

Sport1’e; “Tokyo 2020 sonrasında ne zaman bırakacağımı asla kestiremiyorum.” diyen Ludwig, sözlerini; “Bırakmak için doğru zamanı kolluyorum. Plaj voleybolu olmadan hayatımın nasıl olacağını hayal bile edemiyorum. Bir taraftan da bırakmanın başka şeyler yapabilmek için bana sağlayacağı geniş zamanları düşünüyorum. Tanrıya şükür bütün bunları düşünmek için fazladan 1 yıl zamanım var!” şeklinde noktaladı.


Haberi Paylaş