Lauren Carlini ile uçuşa devam

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, kadrosunu şekillendirmeye devam ediyor. Önümüzdeki sezon kadrosunda Aslı Kalaç, Polen Ünver ve Madison Kingdon Rishel’in olduğunu açıklayan THY, 185 cm boyundaki 1995 doğumlu başarılı pasör Lauren Carlini ile yeniden anlaştığını açıkladı.

Lauren Carlini transferiyle ilgili “Takımımızın bu sezon kazandığı başarı ve Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı ile gurur duyuyorum. Önümüzdeki sezon, şu ana kadar hep birlikte inşa ettiklerimizin üstüne koyarak, yola devam edeceğimiz için heyecanlıyım. Birlikte devam etme fırsatı verdiği için Türk Hava Yolları’na teşekkür ediyorum! Geri gelmek ve yeni hedeflere uçmak için sabırsızlanıyorum!” dedi.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım “Lauren çok başarılı, azimli ve yetenekli bir pasör. Elde ettiğimiz başarıda çok fazla emeği olduğuna inanıyoruz. Saha içinde ve dışında örnek bir sporcu. Kendisini yeniden takımımızda göreceğimiz için çok mutluyuz. ” dedi.

Voleybola 2000 yılında başlayan Carlini, 2017-2018 sezonunda Savino Del Bene Scandicci forması giydi. Aynı sezon, 2018 Pan Amerikan Kupası’nda ABD’yi altın madalyaya götüren altı maçın hepsinde ilk altı oynarak “En Değerli Oyuncu (MVP)” ve “En İyi Pasör” seçildi. Türk Hava Yolları’nın 2020 Balkan Kupası’nı kazanmasında ve 2020-2021 Sultanlar Ligi’ni üçüncü sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi bileti almasında büyük katkı sağladı.

2018-2019 sezonunda Igor Gorgonzola Novara forması giyen başarılı pasör takımıyla Şampiyonlar Ligi kupasını kazandı. Carlini, 2019 yılında ülkesiyle elde ettiği Milletler Ligi şampiyonluğunun ardından ülkesinde “Yılın En Çok Gelişim Gösteren Oyuncusu” seçildi.

Milli Takım Başarıları:

2019: FIVB Voleybol Milletler Ligi (Altın); Tokyo Yeterlilik Turnuvası (1.); FIVB Dünya Kupası (Gümüş); NORCECA Kadınlar Avrupa Şampiyonası (Gümüş)

2018: Pan Amerikan Kupası (Altın)

2017: Pan Amerikan Kupası (Altın); ABD Voleybol Kupası – Brezilya; FIVB World Grand Champions Kupası (Bronz)

2016: Pan Amerikan Kupası (Bronz)

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.