Lider Fenerbahçe set vermedi

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde bugün 28. hafta ertelemesi Fenerbahçe HDI Sigorta – Solhan Spor maçı oynandı. Karşılaşmanın galibi 25-12, 25-17 ve 25-18’lik set sonuçlarıyla 3-0 ev sahibi Fenerbahçe HDI Sigorta oldu.

72 puana ulaşan Fenerbahçe HDI Sigorta liderliğini sürdürürken, son maçını oynayan Solhan Belediyespor 37 puan ile ligi 9.sırada tamamladı.

Karşılaşma öncesinde Bitlis’e bağlı Tatvan ilçesinin yakınlarında askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimiz için her iki takım oyuncuları da “Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” pankartıyla çıkarken, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Müsabakayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz, Ak Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız da tribünden takip etti.

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Salon: Burhan Felek Vestel Voleybol

Hakemler: Seçkin Yener, Erol Akbulut

Fenerbahçe HDI Sigorta: Hoag, Vigrass, Metin Toy, Hidalgo, Emre Batur, Ulaş Kıyak (Ahmet Karataş, Hasan Yeşilbudak, Nwachukwu, Hasan Sıkar, Stanicki)

Solhanspor: Muzaffer Yönet, Nevzat Mert Güneş, Hakan Polat, Miskevich, Massari, Koray Şahin (Burak Hazırol, Ali İhsan Heper, Serhat Uzun, Yusuf Erdem)

Setler: 25-12, 25-17, 25-18

Süre: 74 dakika (24, 24, 26)

Haberi Paylaş