Ligler başlamadan önce

LİGLER BAŞLAMADAN ÖNCE
MALİYE MİLİ PİYANGO-BOZKURT BELEDİYESİ-İ.B.B. SPOR-MEF OKULLARI-BJK

Türkiye Kupası ön elemesi ilk gün karşılaşmasında Bozkurt Belediyesi, Maliye Milli Piyango’yu 3 -0’la geçti. Bize de ligler başlamadan önce takımlar hakkındaki görüşlerimizi, izlenimlerimizi bildirmek düştü.

Maliye iki yeni yabancı oyuncusundan yoksun oynadığı maçta sonuçtan da belli olduğu üzere son set hariç pek varlık gösteremedi. Henüz top antrenmanına başlıyalı iki hafta olduğu, oyuncuların topla oynama becerisinden(!) belli oluyordu. Demek ki Mustafa Çayır hocam takımı ligde patlatmayı düşünüyor ki kendine böyle bir hazırlık takvimi belirledi. Maliye’nin olimpiyatlarda oynamış iki yeni Venezuellalı oyuncusunu göremedik ancak seyrettiğimiz üçüncü yabancı oyuncusu (Bakulin) pek bir varlık gösteremedi. Bana kalırsa Maliye içinde yeterli bir oyuncu değil.

Bozkurt Belediyesi’ne gelince yabancı oyuncuları daha derli toplu bir görüntü çizdi. Pasörü takıma hakim, Amerikalı smaçörü kısa boyuna rağmen oldukça yüksek ve becerikli. Pasör çaprazı Aleksandır ise güçlü ama istikrarsız ve sıkıştığınız anda topu atabileceğiniz bir oyuncu değilmiş görüntüsü çizdi. Takımın blokörlerinden Süleyman ise bu maçta blok antrenmanı yaptı desek yeri var.

Kupa maçlarının ikinci gününde İstanbul Büyükşehir Belediye Spor – MEF Okullarıyla karşılaştı. İki takımında çıkmayı garantilediği gurupta tamamen formalite maçı oynadı. İ.B.B’nin sakatlanan pasörü Ulaş’tan yoksun çıktığı maçta Mustafa’nın organizasyonu ve ABD’li blokörü Millar’ın pozitif oyunu ile maçı 3-2 kazanmayı bildi.

MEF Okulları ise iyi bir rakibe karşı sıkı bir prova yapmış oldu. Gerçek bir smaçörü olmadan, esasında üç tane pasör çaprazı ile oynayan MEF Okullarının, manşette kolay hata yapabileceği görüntüsü verdiği karşılaşmada, Cengizhan libero olarak takımın manşet yükünü taşımaya çalıştı.

Günün ikinci karşılaşmasında Maliye Milli Piyango, Beşiktaş karşısında bir gün önceye nazaran daha derli toplu bir oyun ortaya koydu. Tabii bunda BJK’li gençlerin moralsiz ve savaşmayan yapısının etkisinin olduğu da söylenebilir. Her şeye rağmen BJK seyircisi, sporcularını desteklemeyi de ihmal etmedi.

Tüm takımların oyuncularına ve teknik kadrolarına ligde başarılar diliyorum. 

EMRAH AKSOY
emrahaksoy_@hotmail.com

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.