Lila Şengün #VoleyBolOlsun’a konuk oldu

Sarıyer Belediyespor’un genç ve başarılı pasörü Lila Şengün, Voleybolun Sesi’nin yeni içeriği #VoleyBolOlsun programının konuğu oldu.

Sarıyer Belediyespor’un antrenmanlarını ve maçlarını sürdürdüğü Bahçeköy Orman Fakültesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen keyifli sohbette genç pasör, kendisi hakkında merak edilen soruları cevapladı. Kulübün yeni sezon hazırlıklarından Taylandlı takım arkadaşlarına, Fenerbahçe’den Eczacıbaşı Dynavit’e karşı oynadığı maçlara kadar birçok konuya değinilen programda keyifli anlar yaşandı.

Yeni sezonda da Sarıyer ekibiyle devam edecek olan başarılı oyuncu, verdiği röportajda Naz Aydemir Akyol’un kendisinin gelişimine katkıları, rakip olarak oynarken en zorlandığı isimler, unutamadığı maçlar ve pas anlamında en iyi anlaştığını düşündüğü isimler de dahil olmak üzere birçok özel konuyla ilgili konuştu.

Yeni sezon hazırlıklarından söz eden Lila Şengün: “Çalışmalarımız güzel gidiyor. Üçüncü haftayı tamamladık, dördüncü haftaya giriyoruz. Şu an tam takım halinde çalışmıyoruz, yabancılarımızı bekliyoruz. Ekim ayında takımımıza katılacaklar. Gayet yoğun, ilk üç hafta bireysel çalışmamız oldu ve şimdi de takım çalışmalarımıza başladık. Hazırlıklarımız eğlenceli geçiyor.” dedi.

Türk voleybolunun gelecek vaat eden isimlerinden biri olarak gösterilen Şengün, yaşıtı birçok ismin Kolej Ligi’nde (NCAA) yer almasına karşın kendisinin dünyanın en iyi liglerinden biri olarak gösterilen Sultanlar Ligi’nde kariyerine devam etme kararı verme sebebiyle ilgili olarak sorulan soruyu: “Amerika’da Üniversite Ligi tabi ki çok güzel bir fırsat ancak bu kararım asla benim yurt dışına gitmeye kapalı bir oyuncu olmam anlamında değil. Kariyerim bakımından benim hedeflerimde bunlardan biri yoktu. Orada üniversite ve voleybol birlikte yürütülürken ben bireysel olarak eğitimimi de devam ettirirken bunu mesleğe çevirdiğimden düşünmedim. Baktığımızda başka yurt dışı ligleri benim için çok güzel olabilir, benim için Amerika bunlar arasında değildi çünkü benim voleybol hayatımda ileriye dönük baktığımızda kendi gelişimim açısından böyle bir hedefim yoktu. Güzel bir fırsattı ama ben burada kalıp burada devam etmek istedim.” şeklinde cevapladı.

Röportajın tamamını izlemek için tıklayınız.

Voleybolun Sesi Resmi YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

Voleybol dünyasının birbirinden özel isimlerinin konuk olacağı #VoleyBolOlsun programı, yeni bölümleriyle sezon boyunca Voleybolun Sesi Resmi YouTube kanalında yayınlanacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.