Maç sonrası görüşler

Oyuncular maçtan sonra yaptıkları açıklamalarda Vakıfbank Güneş Sigorta olarak Türk halkına bir kupa daha hediye etmek istediklerini söylediler.

Takım kaptanı Aysun, seyirciye teşekkür ederek, ‘Bugün iyi bir oyun oynadık 2. set dışında sahaya istediğimiz oyunu yansıttık. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Yarın da bu seyirciye ihtiyacımız var’ diye konuştu.

Aysun finalde kiminle karşılaşacaklarının önemli olmadığını hedeflerinin kupayı almak olduğunu sözlerine ekledi.

Takımın tecrübeli pasörü Arzu Göllü ise rakiplerinin yüzde 90 ihtimalle İtalyan takımı olacağın kaydederek, ‘Bizim için rakip bu saatten sonra önemli değil. Biz yarınki müsabakayı kazanmak birincilik kupasını müzemize götürmek istiyoruz’ dedi.

Lehtonen ise ilk sete iyi başladıklarını ama ikinci sette konsantrasyonu kaybettiklerini ifade ederek, ‘Üçüncü sette konsantrasyonu sağladık ve maçı aldık. Yarın için konsantrasyon yine çok önemli. Şimdi 5 dakika sevinip ardından yarınki maçı düşüneceğiz. Her zaman olduğu gibi iyi bir mücadele ortaya koyacağız. Yarın için her şey mümkün. Rakip büyük ihtimalle İtalya olacak ve bizim için güçlü bir rakip. Yine de sadece bir gün böle bir maç oynayacağız ve bu kupayı kazanmak için sahaya çıkacağız. Bu turnuvaya önem veriyoruz’ şeklinde konuştu.

Takımın başarılı menajeri Nalan Ural ise bu sezon yola Challenge Kupası’nı kazanmak için yola çıktıklarını belirterek, ‘Alman takımını önemsiyorduk. Bu tür turnuvalara iyi başlamak önemli. Sette zorlandık ama çok yorulmadan maçı aldığımız için mutluyuz. Seyircimizi yarında maçımıza bekliyoruz’ dedi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.