Maçı kazanmasını bildik

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi play-off final serisinin ilk maçında Halkbank’ı 3-1 mağlup eden Arkas Spor’un antrenörü Glenn Hoag, “Halkbank karşısında iyi oynamamamıza rağmen maçı kazanmayı başardık” dedi.

 
Hoag, dünkü karşılaşmanın ilk setinde rakiplerinin iyi servis attığını, bu nedenle zorlandıklarını söyledi. İlk sette sabırsız oynadıklarını ve doğru tercihleri yapamadıklarını kaydeden Hoag, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk setten sonra maç planlamasında ne konuştuysak ona uyduk. Daha iyi oynadık, biz çok daha iyi oynayabilecek kapasitedeyiz. İyi oynamamamıza rağmen maçı kazanmayı başardık. Halkbank bir önceki turdaki rakibimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden daha iyi blok yapan bir takım. İyi blok yaptıkları 
için arkada iyi defans yapıyorlar. O yüzden sabırlı olmamız lazımdı. Başlangıçta orta oyuncularla fazla oynamadık. O nedenle rakibimiz köşelere gidip rahat blok yaptı. Orta oyuncularımızla oynamaya başlayınca oyun biraz daha açılmaya başladı.”
         
Hoag, serinin ikinci maçında dünkü müsabakadan daha iyi oynayıp bunu maç geneline yaymak zorunda olduklarını söyledi.
         
Arkas Spor ile Halbank arasındaki final serisinin ikinci maçı 24 Nisan Çarşamba günü saat 18.30’da Başkent Spor Salonu’nda oynanacak.
 Haberi Paylaş

Comments are closed.