Marcelo Mendez dönemi devam ediyor

Arjantin Voleybol Federasyonu, Arjantin Erkek Voleybol Milli Takımı ile Tokyo 2020’de bronz madalya kazanma başarısı gösteren antrenör Marcelo Mendez ile sözleşme yeniledi. Bu sözleşme sonucunda Mendez, Paris 2024’ün sonuna kadar takımın antrenörü olarak kalacak.

Başarılı antrenör, takımda devam edecek olmasıyla alakalı: “Benim için milli takımda çalışmak bir rüya gibiydi, hâlâ da öyle. Olimpiyat madalyasıyla taçlandırdığımız başarılı bir dönemi geride bıraktık, birçok genç oyuncumuz çok gelişti ve beni en motive eden şey onları geliştirmeye devam edebilecek olmam.” şeklinde konuştu. Milli takımın Paris 2024 ile sonuçlanmasını umduğu yeni dönemiyle ilgili ise: “Bir sonraki aşamada Olimpiyat hayali her zaman çok önemli. Yeni sistemde elemelerden geçmenin çok zor olduğunu biliyoruz ama olimpiyata katılabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Genç oyuncularımızın sürekli gelişmeye devam ettiklerinden emin olacağız ki onlara ihtiyacımız olduğunda olabilecek en iyi seviyede olsunlar.” sözleriyle hedeflerini ortaya koydu.

Arjantin Voleybol Federasyonu ise Mendez’in sözleşmesinin uzatılmasının FeVa Projesi adını verdikleri, oyuncu yetiştirmeye ve Milli Takımın mirasının devam etmesini sağlamaya odaklanan projenin bir parçası olarak planlama, titiz çalışma ve adanmışlık yolunda çok önemli bir adım olarak görüldüğünü ifade etti.

Arjantin Erkek Voleybol Milli Takımı, Marcelo Mendez yönetimindeki ikinci dönemine 2022 FIVB Milletler Ligi ile başlayacak.

Kaynak: Feva.org.ar

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.