“Smarzek takımdan yüzde yüz ayrılacak”

Polonya Kadın Voleybol Milli Takımı’nın yıldızlarından biri olan, kulüp kariyerini ise Rusya’nın Lokomotiv Kaliningrad takımında sürdüren Malwina Smarzek’in menajeri, Polonyalı medya kuruluşu sport.pl’ye açıklamalarda bulundu.

Başarılı sporcunun menajeri Jakub Dolata: “Malvina Rusya’dan kesinlikle ayrılacak. Yüzde yüz, sonuçları ne olursa olsun.” şeklinde konuştu.

Rusya’nın Ukrayna topraklarına girmesinden bu yana üç hafta geçmesine rağmen Smarzek takımından ayrılmamıştı. Bu sebeple de çok eleştirilmişti. Başarılı pasör çaprazının şimdiye kadar neden Lokomotiv Kaliningrad ile olan kontratını feshetmediği sorulduğunda menajeri: “Şimdi durum çok değişti. Üç haftadır kontratı feshedecek hukuki bir gerekçemiz yoktu. Şimdi ise var, dolayısıyla Malwina Polonya’ya dönüyor.” cevabını verdi. Bu gerekçe ise yakın zamanda kulübün internet sitesinde yayınlanan fotoğraflar oldu. Bu fotoğraflarda, taraftarların Rusya’nın Ukrayna’daki askeri varlığını destekleyen ve kulüp tarafından organize edilen pankartları tuttukları ve takım oyuncularının taraftarlarla poz vererek bu pankartları imzaladıkları görülüyor.

Ayrıca oyuncunun Polonya’ya dönmesi durumunda kontratına dahil olarak alması gereken ücreti kaybedeceğine yönelik tehditlerin bir anlamı olmadığını, böyle bir durumda paranın hiçbir rolü olmadığını belirten Dolata; kulübün Smarzek’i 21 Mart tarihine kadar kalmaya, bu tarihten sonra savaş devam etmekte olursa serbest kalacağına ikna etmeye çalıştığını ancak bunu kesinlikle kabul etmeyeceklerini de ifade etti.

Söz konusu maçtaki tribün görüntülerine bu adresten bakabilirsiniz.

Kaynak: Sport.pl

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.