Marmaris-Dicle maçında istenmeyen gerginlik

Marmaris Belediyespor’un, kendi evinde oynadığı ve 3-1 kazandığı Dicle Üniversitesi karşılaşmasının 3. setinde tribünlerde büyük bir Türk bayrağı açılarak PKK aleyhine sloganlar atılması gerginliğe neden oldu. Karşılaşma boyunca tribünlerden ’Kahrolsun PKK, şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları yükselirken, Dicle Üniversitesi teknik heyeti ve sporcularına tepki gösterildi.

Polis ve kulüp yöneticilerinin sloganları susturmak için hiçbir tavır sergilememesi dikkat çekerken, Dicle Üniversitesi Antrenörü Ahmet Karakurt yaptığı açıklamada, “Biz vatanını seven insanlarız. Güneydoğu’da terör bitsin diye spora önem veriyoruz ve bu nedenle spor yapıyoruz. Gençleri terör yerine spora yönlendirip kardeşliğe hizmet ederken burada böyle bir tavırla karşılaşmak bizi son derece derinden yaraladı. Onlar bu vatanı milleti ne kadar seviyorsa biz de seviyoruz. Maçın gözlemcileri gereken notları tutmuşlardır ve gereken yerlere bildireceklerdir. Biz buraya voleybol oynamaya geldik, bu tavırları ayıplıyorum” dedi.

Marmaris Belediyespor Antrenörü Muhammet Görken ise, “Maçın ardından Dicle Üniversitesi antrenörünü kutlamaya gittim. Ama anlayamadığım sert bir tavırla karşılaştım. Tribünlerdeki sloganlardan haberim yok, kendimi maça konsantre etmiştim” diye konuştu.

Bu arada, maçın ardından iki antrenör arasında çıkan kısa süreli gerginlik, oyuncuların araya girmesiyle engellendi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.