Marmaris hayranı Sherisa

2007-2008 sezonunda ilk kez 1. Ligde yer alan siyah-beyazlı ekipte forma giyen Sherisa, 1998-1999 yıllarında ABD Genç Milli Takımında en skorer sporcu seçildi. Marmaris’e geldiğinden beri sergilediği etkili oyunla, tüm voleybol camiasının ilgi odağı oldu.

Ülkemize gelmeden önce İtalya’da Tena Santeramo takımında başarılı bir sezon geçirdi. Yurt dışındaki sporculuk hayatına 2002 yılında Porto Riko’nun Leonas de Ponce kulübünde başlayan, sırasıyla Hollanda Amstelveen, Endonezya Algar Sumenor ve BNI Taplus ile 2006 yılında İspanya’nın CV Alicante takımlarının formalarını giydi. Bu takımlardaki üstün performansıyla dikkatleri çekince kendini voleybolun merkezi sayılan İtalya’da buldu.

Hollandalı antrenör Arie Abital Selinger ile çalışmayı çok arzu eden 28 yaşındaki siyahi sporcu Sherisa için, menajerinin ülkemizdeki temsilcisine Türkiye Liginin önde gelen iki kulübü transfer teklifinde bulundu.

Bu arada, İtalya ve İspanya’nın önemli takımlarından da teklifler alan sporcu play-off maçları sonunda bir değerlendirme yapacak.

Eczacıbaşı’nda oynayan Nancy Metcalf’ı ABD’nin, Ankara Türk Telekom’da yer alan Küba asıllı İtalyan smaçör Taismarys Aguera’yı ise Avrupa’nın en başarılı sporcuları olarak gösteren, rekabetçi ve agresif bir karaktere sahip olan yıldız sporcu Sherisa Livingston; “Marmaris çok güzel turistik bir kent. Buraya gelmeden önce doğal güzelliğini duymuştum. Ama bu kadar fantastik olacağını düşünmedim. Kentin deniz kenarında olması da onun çekiciliğini arttırıyor. Turizm cenneti olan bu yörede, sporla iç içe yaşamak harika bir olay. Maç ve antrenmanların dışında yat limanında yürüyüş yapmaktan da çok hoşlanıyorum. Ayrıca, yaz mevsiminde burada yapacak çok şeyin olduğuna inanıyorum” diyerek görüşlerini açıklıyor.

Ragıp Tekin


Haberi Paylaş

Comments are closed.