Marmaris’te ilk günün sürpriz isimleri Aydın-Fatih

Summer Cup’11 bugün Marmaris’te erkek maçları ile başladı. Günün sürpriz ismi galipler kategorisinde ünlü isimleri yenen genç oyuncular Aydın ve Fatih oldu.

24 yaşındaki Fatih Ürün İzmir Tevfik Fikret Voleybol takımı oyuncusu ve pasör. Aydın Polat Yıldız Burhaniye Belediyesi’nin orta oyuncusu. 5-6 yıldır ayrı ayrı partnerlerle plaj voleybolu oynayan ikili ilk kez bu sezon birlikte oynamaya başladılar. Adana’da bir turnuvaya katılan ikili Üniversiteler Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda da üçüncü oldular.

Bugün oynadıkları ilk maçta Ali Alp Çayır-Adem Mert ikilisini yenen genç oyuncular ikinci maçlarında da Gökhan Öner-Murat Aslan ikilisini mağlup etmeyi başardılar.

İki maçı da 2-1 alan Aydın ve Fatih çok yorulduklarını ifade ederek, ‘’Çok güçlü takımlara karşı oynadık. Amacımız iyi oyun ortaya koymaktı bunu ilk gün başardığımız için mutluyuz. Buraya katılırken Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası’na katılacağız oraya iyi bir hazırlık olacağını düşündük. İyi oyun oynamak istiyoruz. Gökan Öner gibi bir isme karşı oynamak anlatılmaz bir duygu hele galip gelmek çok farklı. Burada ilk dört içinde yer almak için elimizden geleni yapacağız’ diye konuştular. 

 


Haberi Paylaş