Matt Anderson: “İskelet gibi görünüyordum”

Ziraat Bankkart’ın Birleşik Amerikalı yıldızı Matthew Anderson, Voleybolun Sesi YouTube kanalına konuk oldu.

Matthew Anderson ile gerçekleştirdiğimiz röportajı izlemek için tıklayınız.

2023-2024 sezonunda Ziraat Bankkart ile ilk kez yaşadığı Türkiye deneyiminin ana sebebini ailesi olarak ifade eden ve en üst seviyede mücadele etmeyen takımlarda oynamak istemediğini belirten Matthew Anderson ile geçmişte hem mental hem de fiziksel olarak yaşadığı sıkıntılı dönemlerden “Benden daha iyi bir hayatları olsun istiyorum” dediği çocuklarına, hem İtalya’da hem de Rusya’da yaşadığı tecrübelerden ABD Milli Takımı ile Paris 2024 hedeflerine ve hayatın çeşitli alanlarına dair birçok konunun konuşulduğu keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

Profesyonel voleybol hayatının 4. Olimpiyatları için heyecanlı olduğunu dile getiren ve genç versiyonuna “Kendine sadık kal ve senin için en değerli insanlara yakın kal.” tavsiyesi veren Anderson; ailesinden, dövmelerinden, dünyanın farklı ülkelerinde yaşadığı unutulmaz deneyimlerden bahsettiği röportajda “İskelet gibi görünüyordum” dediği dönemi de anlattı.

Birleşik Amerikalı yıldız, bildiği Türkçe kelimeleri de söylediği röportajda; en beğendiği kadın voleybolcuyu, birlikte oynamaktan en çok keyif aldığı ismi, rakip olarak oynarken en çok zorlandığı oyuncuyu, Filenin Efeleri hakkındaki düşüncelerini ve geçmişte Türkiye’den transfer teklifi aldığı dönemi de açıkladı.

Kariyerinde ilk kez Türkiye’de forma giyeceği öğrenildiğinde voleybol severlerde büyük heyecan uyandıran yıldız oyuncu, Ziraat Bankkart formasıyla kupalı başlangıç yaptığı sezonda AXA Sigorta Efeler Ligi ve CEV Şampiyonlar Ligi’nde de başarılı performansıyla büyük beğeni toplamaya devam ediyor.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.