MEB ve Federasyon arasında protokol imzalandı

Protokolü, MEB Okuliçi Beden Eğitimi, Spor ve İzcilik Daire Başkanı İsmail Toksöz ile Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık imzaladı.

Törende konuşan federasyon başkanı Karabıyık, bugün imzaladıkları protokolün meyvelerini en az 6-7 yıl sonra alabileceklerini vurgulayarak, ’’Türk voleybolu açısından önemli bir gün. Sporda başarıların kalıcı olması önemli. Başarıları sürekli hale getiremezseniz, bu saman alevi gibi yanar ve söner. Bu protokolle 10 yıl içinde, 10 bin öğretmenin voleybol antrenörü, 100 bin öğrencinin de lisanslı sporcu olması hedeflenmiştir. Bu işbirliği içinde önemli maddelerden birisi de mini voleybol uygulamasıdır. Bu projeyle antrenör olacak öğretmenlerin belirleyeceği öğrencilerin, bir çatı altında bir okulda toplanarak, kaynaştırılması sağlanacak’’ dedi.

İsmail Toksöz de çok önemli bir protokole imza koyduklarını ifade ederek, ’’12 milyon öğrenciyle eğitim ve öğretim hizmetini götürüyoruz. 20 dalda spor müsabakası yapıyoruz. Bunlar içinde voleybol da önemli branşlardan birisi. Protokolle geleceğin olimpiyat ve dünya şampiyonlarını çıkarmaya çalışacağız. Bu projede, herkes üstüne düşen görevi yaparsa, başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Bu protokolün, devlet-millet kaynaşmasının bir
adımı olduğunu düşünüyorum’’ diye konuştu.


Haberi Paylaş

Comments are closed.