Mehmet Bedestenlioğlu: Tek hedef finalde çıkmak

Alanya’da gerçekleştirilecek Genç Bayanlar Dünya Şampiyonası öncesi Milli Takım Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu tek hedeflerinin finallerde yer almak olduğunu söyledi.

Yarın başlayacak şampiyona öncesinde sitemize değerlendirme yapan Bedestenlioğlu liglerin bitiminin ardından çok kısa bir süre tam kadro olarak çalışma fırsatı buldukları belirterek, ‘’ Bu kısa sürede yeteri kadar hazırlandığımızı söyleyemeyeceğim. Burayı geçmek istiyoruz. Sonra 2.5 aylık bir zamanımız var. Bu zaman zarfında çok daha fazla çalışıp finallere hazır olacağız’’ dedi.

Şu andaki tek hedeflerinin Alanya’daki elemeleri geçmek olduğunu belirten Bedestenlioğlu, ‘’Mayıs ayının 20’sinden sonraki dönemde daha sert bir çalışma programı uyguladık. Şimdi tek düşüncemiz iyi oyun olmasa da rakiplerimizi yenip finallere kalabilmek. Maçlarda servis karşılamada sorun yaşamazsak bunu başaracak güçte olduğumuzu biliyoruz. Danimarka ya da Finlandiya takımlarını Avrupa Şampiyonalarında görmedik. Bu takımların nasıl oyuncularla geleceklerini bilmiyoruz. Biz en ciddi rakibimizin Çek Cumhuriyeti olduğunu düşünüyoruz. Onları Avrupa Şampiyonası’nda 3-0 yenmiştik. Şimdi yine yenip finallere yükselmeyi hedefliyoruz’’ diye konuştu.


Haberi Paylaş

Comments are closed.