Mehmet Bedestenlioğlu’nun grup değerlendirmesi

Dün çekilen Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası final kurasını sitemize değerlendiren tecrübeli antrenör Mehmet Bedestenlioğlu yine iddialı olduklarını söyledi.

Kura çekiminden sonra görüşlerini aldığımız Bedestenlioğlu Hırvatistan, Rusya, Polonya, Sırbistan, Belçika ve Fransa’nın yer aldığı grubun bizim olduğumuz gruba göre daha kolay gözüktüğünü söyledi.

Yer aldığımız 1 Grup’ta Almanya’nın geçen senenin Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olduğunu İtalya’nın ise üçüncü olduğunu belirten Bedestenlioğlu ‘Grubumuz diğer gruba göre daha zor gözüküyor’ dedi.

Gruptaki Hollanda ve Ukrayna’nın Şampiyonaya nasıl bir kadro ile geleceklerini henüz bilmediklerini belirten Bedesstenlioğlu, ‘Hollanda ve Ukrayna bizim için şu an soru işareti. Onları yapacağımız hazırlık turnuvalarında göreceğiz’ diye konuştu.

Hedefin ilk ikiye girmek olduğunu belirten Bedestenlioğlu konuşmasına şöyle devam etti: ‘Çıtayı her geçen gün yükselttik. Amacımız tabii ki ilk ikiye girmek ama işi tesadüfe bırakamayız. Grupta birinciliğe oynayacağız. Öncelikli amacımızın A Takıma oyuncu yetiştirmek olduğunu hep söyledik. Bunu yaparken de onları A takıma maç tecrübesi kazanmış bir ekip olarak vermek. Bu maçlar o yüzden bizim için iki kere önem kazanıyor. Final oynayacak kapasitede bir takımız ve bunu da başarıcağımıza inanıyorum.’

Ankara’da kamp çalışmalarını sürdüren Genç Kız Milli Takımı Polonya’da önce 4’lü ardından da 6’li hazırlık turnuvasına katıldıktan sonra 28’inde İtalya takımı ile ikili kamp çalışması yapacak.

Polonya’daki turnuvaya önce Polonya Genç ve Yıldız takımı ile Almanya katılacak. Ardından düzenlenecek ikinci 6’li turnuvaya Ukrayna ve Rusya dahil olacak.  


Haberi Paylaş

Comments are closed.