Meksika’da başımıza gelenler

Genç Bayan Voleybol Milli Takımı’nın, Dünya Şampiyonası’na katılmak için gittiği Meksika’da uyuşturucu taşıdıkları gerekçesiyle nezarete alınması tepkilere yol açtı.

Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, konuyu dün gecetelefonla öğrendiğini belirterek, ’’Haberi duyunca çok şaşırdım ve üzüldüm. Federasyon olarak Uluslararası Federasyon’a (FIVB) ve Avrupa Konfederasyonu’na (CEV) gerekli yazıları yazacağız. CEV, belki konuyla çok ilgili değil ama CEV Başkanı Andre Meyer, aynı zamanda FIVB’in İcra Kurulu Üyesi, bu nedenle kendilerine de bir yazı yazacağım’’ diye konuştu.

Bugün bir gazetede çıkan habere göre milli takım kafilesi, dün gece başkent Meksiko City’de uyuşturucu taşıdıkları gerekçesiyle nezarete alınmış ve yapılan kontrollerin ardından serbest bırakılmıştı.

Karabıyık, ülke polisinin yaptığı bir uygulamadan, Meksika Voleybol Federasyonu’nun sorumlu tutulamayacağını kaydederek, şöyle devam etti:
’’Özel olarak federasyon rica ettiyse tabii sorumlu tutulabilir, ancak böyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Ülke federasyonu ceza almaz, ancak bu ülkeye çok organizasyon veriyorlar. Yaptırım olarak buna bir kısıtlama getirebilirler. En azından bir daha organizasyon verirken, ’şampiyona için ülkelerine giden sporcularımıza bu şekilde davrandılar’ diyerek daha titiz hareket ederler.’’

-’’KAMPÜSÜMÜZ TÜRK SPORUNUN HİZMETİNE AÇIKTIR’’-
Erol Ünal Karabıyık, yine bugün bir gazetede yer alan ’’Potaya Ödünç Salon’’ başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Haberde yer alan ve Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2010 Dünya Erkekler Şampiyonası’nda kullanılmak üzere Beşevler’de yapımı devam eden Voleybol Kampüsü’nü istediği şeklindeki ifadelerin doğru olmadığını savunan Karabıyık, ’’TBF’den bu konuda herhangi bir talep almadık, ancak talep gelirse seve seve veririz. Sonuçta söz konusu Türk sporudur ve kampüsümüz Türk sporunun hizmetine açıktır’’ dedi.

Karabıyık, sözlerini şöyle tamamladı:
’’Böyle bir ihtiyaç olması durumunda salonumuz TBF’nin emrindedir, zevkle kabul ederiz. Ancak daha önce böyle bir talep aldığımız ve olumlu yanıt verdiğimiz haberleri gerçeği yansıtmıyor.’’


Haberi Paylaş