Meliha İsmailoğlu: Ankara seyircisi bizi yalnız bırakmayacaktır

2019 CEV EuroVolley’de (Avrupa Voleybol Şampiyonası) Polonya, Macaristan ve Slovakya ile birlikte dört ev sahibi ülkeden biri olan Türkiye, 23 Ağustos?8 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara’da sahne alacak.

A Grubu’nda Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Fransa ve Finlandiya ile karşılaşacak olan Filenin Sultanları’nın yıldız isimlerinden Meliha İsmailoğlu, ev sahibi olmanın önemine dikkat çekti. Ankara’da oynamaya alışık olduklarını vurgulayan 25 yaşındaki smaçör, “İlk kez dört ülkenin ortaklığında düzenlenecek Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ev sahibi ülkelerden biri olarak önemli bir rolümüz olacak. Elbette bu yüzden üstümüzde büyük bir baskı olacaktır ama bununla baş edebileceğimizi düşünüyorum. Uzun yıllardır Grand Prix ve Milletler Ligi’ndeki karşılaşmalarımızı Ankara’da oynuyoruz. Burada oynamaya alışkınız. Ankara seyircisi takımımızı hiçbir zaman yalnız bırakmıyor, bu da bizi başarılı olmak için kamçılıyor. Kendi evimizde oynayacak olmamız, bizim için bir avantajımız olacak. Voleybol severlerin büyük bir beklenti içinde olduklarını biliyoruz, onları mahcup etmemek için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Güçlü bir grupta yer aldığımızı söyleyen İsmailoğlu, “Grubumuzda gerçekten zorlu rakipler var, son dünya ve Avrupa şampiyonu Sırbistan bunlardan bir tanesi diyebilirim. Adım adım gitmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkarak bir üst tura kalabilmek” yorumunu yaptı.

23 Ağustos’ta başlayacak şampiyonada gruplarını ilk dört sırada tamamlayan takımlar bir üst tura yükselecek. Avrupa’nın en büyüğü ise grup aşaması sonrasında oynanacak son 16, çeyrek final, yarı final ve final maçları sonrası belli olacak. 2019 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın yarı final ve final maçlarına da Ankara Spor Salonu’nu ev sahipliği yapacak. Şampiyon, 8 Eylül’de oynanacak final müsabakası sonrası belli olacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.