Melissa Vargas riske edilmeyecek

Çin’in ev sahipliğinde 13-17 Aralık 2023 tarihlerinde Hangzhou kentinde düzenlenecek FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası başlıyor.

Dev organizasyonda ülkemizi son şampiyon Şampiyonlar Ligi şampiyonu VakıfBank ile Şampiyonlar Ligi ikincisi Eczacıbaşı Dynavit temsil edecek. Milli yıldızımız Melissa Vargas’ın formasını giydiği Tianjin Bohai-Bank, temsilcilerimizden Eczacıbaşı Dyvanit ile A Grubu’nda yer alacak.

2023-2024 sezonuna Tianjin Bohai-Bank ile başlayan Vargas, antrenmanda yaşadığı omuz sakatlığının ardından bir süre sahalardan uzak kalmak durumunda kalmıştı. MR sonuçlarına göre omzunun ön kapsülünde yırtık olduğu belirlenen milli pasör çaprazının tedavi süreci devam ediyor. Tianjin Bohai-Bank ile FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası için Çin’in Hangzhou kendine giden oyuncu, Çin ekibinin turnuva kadrosunda yer almasına rağmen sakatlığı sebebiyle organizasyonda oynatılmayacak.

Pekin’de devam eden omuz tedavisinin devamı için bir süreliğine İsviçre’ye giden ve özel doktoru tarafından da kontrolleri yapılan Melissa Vargas, kontrollerin ardından yeniden Çin’e dönerek takıma katıldı. Tianjin Bohai-Bank’ın Hangzhou’da gerçekleştirdiği antrenmanları salondan takip eden Vargas, dev organizasyonda sakatlığı sebebiyle riske edilmeyecek.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.