Melissa Vargas’a engel: Fenerbahçe’ye katılamıyor

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın yıldız ismi Melissa Vargas’ın 2023-2024 sezonunun kalan bölümünde Fenerbahçe Opet forması giyip giymeyeceği belli oldu.

2018-2023 yılları arasında Fenerbahçe Opet’in başarısı için mücadele eden milli pasör çaprazı Melissa Vargas, son iki sezondur ligin ikinci devresi itibariyle katıldığı Sarı Melekler’e 2023-2024 sezonu Çin Kadınlar Voleybol Ligi’nde final serisinin uzaması sebebiyle bu sezon katılamayacak.

Geçtiğimiz yaz Voleybol Milletler Ligi, CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası’nda mutlu sona ulaşarak adını Dünya sıralamasında 1 numaraya yazdıran A Milli Kadın Voleybol Takımımızın yıldız oyuncusu Melissa Vargas; 2023-2024 sezonunun ilk bölümünde geçtiğimiz iki sezonda olduğu gibi Çin Kadınlar Voleybol Ligi ekiplerinden Tianjin Bohai-Bank takımının formasını giyiyor.

Tianjin Bohai-Bank’ın bu sezon Shanghai ile oynadığı Final serisinde durumun 1-1’e gelmesiyle şampiyonun en az 4 maç sonunda belirleneceği kesinleşti, serinin 4. maçı ise 3 Şubat 2024 tarihinde oynanacak. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun Transfer Talimatnamesinde geçici transferin 1 Eylül-31 Ocak tarihleri arasında yapılabileceği maddesi yer alıyor. Çin Kadınlar Voleybol Ligi’nin şu anki koşullarda en erken 3 Şubat 2024 tarihinde tamamlanacağı göz önüne alındığında Melissa Vargas’ın mevcut kulübüyle sözleşme feshinin söz konusu olmaması neticesinde bu sezon Fenerbahçe Opet’e katılması mümkün görünmüyor.

Başarılı oyuncu, geçtiğimiz haftalarda Çin ekibiyle çıktığı antrenmanda yaşadığı omuz sakatlığının ardından bir süre sahalardan uzak olmak durumunda kalmıştı. MR sonuçlarına göre omzunun ön kapsülünde yırtık olduğu belirlenen Vargas’ın tedavisi süreci de devam ediyor.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.