Meryem Boz takımında mutlu

Bursa B.Şehir Belediyespor’un yeni oyuncusu Meryem Boz. “Bursa’da çok mutluyum. Öncelikli hedefim Büyükşehir’de başarılı olmak ve takımı üst sıralara taşımak” dedi.

Meryem Boz. 3 Şubat 1988 Eskişehir doğumlu. Eskişehir’de beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle voleybol sporunu tercih etmiş. Meryem Boz, Bursa Büyükşehir Belediyespor’a gelene kadar sırasıyla, Eskişehir DSİ Bentspor. İller Bankası (İlbank), Polonya’nın Atom Trefl Sopot, Fenerbahçe ve geçtiğimiz sezon Halkbank’ ta görev yaptı. Pasör çarprazı ve smaçör olarak oynayan Meryem, ayrıca Milli Takımlarda küçük kızlar, yıldız kızlar, genç kızlar ve A takım olmak üzere her kategoride forma giydi.

Antrenmanlardan kalan zamanlarda bol bol kitap okuyan, film izlemenin ve alışverişe gitmenin yanı sıra ailesi ve arkadaşlarıyla zaman geçirmekten de keyif alan Meryem’in maç için bir uğuru yok. Maça konsantre olup, galip gelmek için mücadele eden Meryem Boz. “Öncelikli hedefimiz play-off a kalmak ve takımımızı üst sıralarda bir yerlere taşımak. Lige renk katacak, rakiplerimize sürprizler yaparak güzel bir takımı olduğumuzu söyleyebilirim. Sportif başarı kadar önemli bir başka husus da bu camiayı hak ettiği şekilde temsil etmektir. Bu bilinçle hareket edeceğiz” dedi.

Tekin Ateşnal


Haberi Paylaş

Comments are closed.