“Mevcut sezonu bitirememe riskimiz var”

Polonya Kadınlar Voleybol Ligi’nin güçlü ekiplerinden Grupa Azoty Chemik Police, 2023-2024 sezonu devam ederken ekonomik sıkıntılar yaşıyor.

Spor Bakanı Sławomir Nitras’ın Police’te düzenlenen basın toplantısında Chemik Police’nin zor durumundaki mali tablosundan bahsettiği belirtilen haberde kulüpten yapılan açıklamaların da bu durumu doğrular nitelikte olduğu bilgisine yer verildi.

Chemik Başkanı Paweł Frankowski, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ne yazık ki 2024/25 sezonunda lige katılamama, hatta mevcut sezonu bitirmede sorun yaşama riskimiz bulunuyor.  Kulüp mali krizden kurtulmaya çalışıyor. Bu bizim için çok zor bir dönem. Gelecekle ilgili herhangi bir açıklama yapmak istemiyorum. Söyleyebileceğim tek şey, mevcut sezonu bitirmek ve gelecek yılın organizasyonuna katılmak için çözümler aradığımızdır.” dedi.  

Polonya basınında yer alan haberlere göre kulübün mevcut sponsorlarından Gropa Azoty’nin bir parçası olan Zakłady Chemiczne’nin mali gücünü devreye soktuğunda takımın en üst lige, şampiyonluklara, yüksek profilli transferlere, büyük isimlere ve hedeflere dönüş yapabildiğine de değinildi. Kulübün yüzde 100’ü GA’ya (Grupa Azoty) ait ve bu durum da belirsizlikleri beraberinde getiriyor. 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.