Milliler Avrupa Şampiyonluğu için iddialı

İşitme Engelli Erkek A Milli Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarına başladı. Antalya’da kampa giren milliler, İtalya’da oynanacak şampiyondan birincilik kupasıyla dönmeyi hedefliyor.

2015’te Avrupa Şampiyonluğu, 2016’da Dünya Şampiyonluğu, 2017’de Olimpiyat Şampiyonluğu…

Başarılarıyla dikkat çeken İşitme Engelli A Milli Voleybol Takımı şimdi de 2019 Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Ay-yıldızlı ekip, 6-16 Haziran tarihlerinde İtalya’da oynanacak şampiyona öncesi Antalya’da kampa girdi. Amaç İtalya’dan da birincilik ile dönmek…

İşitme engellilere davet

Takımın bir diğer hedefi ise daha fazla işitme engellinin spora yönelmesini sağlamak.

Bu hedefe dikkat çeken İşitme Engelli A Milli Voleybol Takımı Teknik Direktörü Osman Çarkçı, “Türkiye’de 2.5 milyonun üzerinde işitme engelli var. Bunları biz daha fazla şekilde spora nasıl başlatırız, topluma nasıl kazandırırız? Gerçekten çok büyük sorun. 2.5 milyon çok büyük bir rakam” dedi.

Sporun hayatlarında dönüm noktası olduğunu ifade eden milliler de aynı çağrıyı yaptı:
“İşitme engellilerin hayatları zor olabilir. Ama spora başladıktan sonra hayatları değişecektir. Spor sayesinde çok güzel arkadaşlıklar kurabilirler”

“Herkes için uygun bir spor dalı var” diyen teknik direktör Çarkçı, tüm işitme engellileri Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’na davet etti.

“Yaşı kaç olursa olsun bize ulaşsınlar. İşitme engelliler her sporu yapabilir”
Çarkçı, “Yaşı kaç olursa olsun. Gerçekten. Federasyonumuza ulaşabilirler. Bizler onlar için ne yapabiliriz İşitme engelliler sadece duymuyor. Her sporu yapabilir” diye konuştu.

Kaynak: TRT SPOR


Haberi Paylaş