Millilerimiz, Wagrain Etabı’nda şampiyon!

Avusturya’nın ev sahipliğinde Wagrain’de düzenlenen 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nda mücadele eden Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin dörtlüsünden oluşan Kadın Kar Voleybolu Milli Takımımız tarihi başarıya imza atarak turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Organizasyonda 1 no’lu seri başı olarak mücadele eden Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin dörtlüsünden oluşan Kadın Kar Voleybolu Milli Takımımız, A Grubu’ndaki ilk maçında Avusturya 2 takımına 2-1 mağlup oldu. Millilerimiz, gruptaki ikinci maçında Polonya takımını 2-0 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde Çekya 3 takımını set vermeden 2-0’lık sonuçla geçen Millilerimiz, yarı finalde Polonya takımını bir kez daha 2-0 mağlup etti ve finale yükseldi.

Finalde Romanya takımını üç set sonunda 2-1 mağlup etmeyi başaran Millilerimiz, 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nı altın madalya ile tamamladı.

CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda ülkemizi kadınlarda temsil eden Su Şimdin-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Merve Aykın dörtlüsünden oluşan Milli Takımımız ise ön eleme turunda Çekya 3 takımına 2-0 mağlup olarak ana tabloya kalma şansını yitirdi ve turnuvaya veda etti.

Erkeklerde ülkemizi temsil eden Batuhan Kuru-Sacit Kurt-Ahmet Can Tür üçlüsünden oluşan Milli Takımımız ise A Grubu’nda oynadığı karşılaşmalarda Ukrayna’ya 2-1, Avusturya’ya 2-0 mağlup olarak turnuvada veda etti.

Millilerimiz ayrıca; ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak amacıyla karşılaşmaların seremonisine “Türkiye için el ele, birlikte güçlüyüz” pankartı ile çıktı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.