Mini Voleybol’da ES Voleybol rüzgarı

Geleceğin sporcularını yetiştirmeyi ilke edinen ve voleybolun Türkiye’de yaygın bir spor dalı olmasını sağlamak amacını taşıyan ES Voleybol Spor Kulübü’nün bu yıl sekizincisini düzenlediği Voleybol Şenliği 9-10 Şubat 2008 tarihlerinde İstek Vakfı Acıbadem Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşti. İki gün boyunca 115 takımın mücadele ettiği şenlikte, 7-13 yaş arası kız ve erkekler mini voleybol müsabakalarına, 13 yaş üstündeki sporcular ise park voleybolu müsabakalarına katıldılar.

Çorlu’dan Çorlu Trakya Spor Kulübü, Serpicioğlu İ.Ö.O., İzmir’den Mavişehir Spor takımları dışında İstanbul’dan Açı İ.Ö.O., Anadolu Meslek Lisesi, Atacan Spor Kulübü, Cemile Besler İ.Ö.O., Çamlıca Bilfen İ.Ö.O., Eczacıbaşı Spor Kulübü, Fatih Gazi İ.Ö.O., Galatasaray Spor Kulübü, Genç Manşetler, İBB Spor Kulübü, İstanbul İ.Ö.O., İstek Özel Belde İ.Ö.O., Kartal ÜSO, Kayışdağı Arif Paşa İ.Ö.O., Kuvayi Milliye İ.Ö.O., Prof. Dr. Gazi Yaşargil İ.Ö.O.,Sarıyer Spor Kulübü, Şehit Er Ersin Güner İ.Ö.O., Uluğbey İ.Ö.O., UPS Spor Kulübü, Ümraniye ÜSO, Üsk.Ali Fuat Cebesoy İ.Ö.O., Vakıfbank Güneş Sigorta, Yeniköy Voleybol İhtisas takımları şenlikte yer aldılar.

Birinci gün 98-99 doğumlu sporcuların yer aldığı süper minik erkek maçlarının hemen ardından yapılan, Yeditepe Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı ile ES Voleybol A Takımının yaptığı gösteri maçı minik sporcular tarafından büyük ilgi ile izlendi. Bu maçta yer alan deneyimli sporcular arasında halen İstek Vakfı Acıbadem İlköğretim Okulu Müdür Muavini olan Burhan Dülger ve ES Voleybol Erkek Takımları Antrenörü Fatih Toptaş ileri yaşlarına rağmen miniklere neredeyse ders verir gibi voleybol oynarken, 18-19’lu yaşlardaki genç sporcular da miniklerin büyük hayranlığını kazandı.

Şenlikte en küçük yaş grubunu oluşturan Karma Grup öğrencileri, oyunları ve yarışmaları ile heyecanlı dakikalar yaşadılar, gelecek şenliklerde yer alacakları voleybol maçlarına hazır olduklarını gösterdiler. İkinci gün müsabakaları devam ederken, Berkay Şengün ve arkadaşlarının Latin Dansları gösterisi miniklere biraz dinlenme fırsatı verdi ve şenliğe renk kattı.

Mini voleybol müsabakalarına katılan tüm sporculara madalya ve çeşitli hediyeler verilirken, şenlik sponsorları olan ETİ, Lig Radyo, Gökşenler Otomotiv ve İstek Vakfı şenliğe destek oldular.


Haberi Paylaş

Comments are closed.