Miniklerin Şöleni sona erdi

Voleybol Vakfı ve İstanbul Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından, Voleybol Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen 2. Türkiye Mini Voleybol Şenliği, 31 Mayıs – 1 Haziran 2008 tarihlerinde İstanbul Burhan Felek Spor Kompleksi içerisinde yer alan Ekrem Koçak Atletizm sahasında düzenlendi.
 
Sporu tabana yayarak voleybolun sevdirilmesi ve Türkiye’de mini voleybolun yayılması amacıyla düzenlenen bu şenlikte, her hangi bir eleme yapılmayarak katılan tüm takımların iki gün boyunca müsabaka oynamaları sağlandı.

Voleybol Liglerinin isim sponsoru olarak voleybola yeni bir tat getiren Aroma’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 2. Türkiye Mini Voleybol Şenliğine geçen yıl olduğu gibi geniş katılım sağlandı. Şenliğe okullar ve spor kulüplerinden 93–99 doğumlu kız/erkek yaklaşık 2700 sporcudan oluşan 372 takım katıldı. 33 mini voleybol sahasında 66 takımın aynı anda maç oynadığı şenlikte 11 ilden 37 ilçe takımı yer aldı. 

Şenliğin açılışı Voleybol Vakfı Başkanı Sedat Erener yaparken, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da birer konuşma yaptılar.
 
Şenliğe katılan tüm sporculara şenlik anısına Voleybol Vakfı tarafından çeşitli hediyeler, madalya ve katılım belgesi verildi. Ayrıca maç aralarında şenliğe katılan okulların gösteri grupları çeşitli dans gösterileri gerçekleştirerek izleyenlere keyifli dakikalar yaşattılar.

Mini Voleybol Şenliği ile ilgili bütün resimler Galeri köşemize eklenecek..


Haberi Paylaş

Comments are closed.