Modena’nın yeni yönetimi belli oldu

İtalya Erkekler Ligi: Serie A Maschile’nin başarılı ekiplerinden Modena, geçtiğimiz günlerde kulübün sahibinin yönetimle yaşadığı anlaşmazlıklar sebebiyle kulübü satacağını ve kulübün alıcılarını beklediğini açıklamıştı. Başarılı kulübün yeni sahibi ve yönetimi, bugün yapılan bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

Modena’nın yeni başkanı, kulübün hisselerinin çoğunu da satın alan Giulia Gabana oldu. Başkan yardımcılığı görevini ise Modena’da faaliyet gösteren bir şirket olan Atlatic Fluidiche Tech’in Operasyon Direktörü Michele Storci üstlendi.

Yeni başkan Gabana, kulübün satışıyla ilgili: “Kolay bir dönem değildi. Hatta zorlayıcıydı, çünkü Modena Volley gibi bir şirketin satışı önemli bir şeydir ve hiç hafife almadığımıza dair size güvence verebilirim. Öncelikle, çok bağlı olduğum, çok sevdiğim ve son beş yıldır bana çok yardımcı olmuş olan (kulübün eski başkanı) Catia Pedrini’ye teşekkür etmek istiyorum. Modena Voley bugün geldiği yerdeyse bu onun sayesindedir.” şeklinde konuştu. Sözlerine yeni başkan yardımcısı Michele Storci ile ilgili devam eden Gabana: “Atlantic Fluid Tech üç yıldır bizim sponsorumuzdu. Onlarla birlikte kendimizi çok tutkulu ve mutlu hissediyoruz.” dedi.

Michele Storci ise: “Bu topa girmemizin en büyük sebebi Giulia Gabbana. O çok net fikirleri olan ve bütün amacı Modena Volley’i kazanan bir kulüp yapmak olan bir girişimci.” sözlerini kullandı.

Öte yandan kulübün eski başkanı Catia Pedrini, Facebook hesabından yaptığı uzun bir açıklamayla takımına veda etti. Yeni başkan Giulia Gabana’ya güvendiğini ifade eden Pedrini, tüm oyunculara, çalışanlara, sponsorlara ve taraftarlara teşekkür etti.

Kaynak: volleynews.it & ivolleymagazine.it

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.