Motta: Akıllı çocuklarla çalışıyoruz

Genç Kız Milli Takımın Ankara kampı devam ediyor. Genç Sultanlar büyük bir ciddiyetle çalışırken, idmanları eğlenceli hale getirmeyi de ihmal etmiyor.
Antrenör Marco Aurelio Motta kampın gidişatının teknik heyeti tatmin ettiğini söyledi.

Yıldız kategorisinden genç kategorisine geçiş sürecinde sporcuların önüne bireysel hedefler koyduklarını açıklayan Antrenör Motta, önce İstanbul’da, şimdi de Ankara’da yaptılan kamplarda bu hedeflerin realize edilip edilmediğini test ettiklerini ifade etti.

Takıma fiziksel ve teknik açıdan kendilerini gelişterecek hedefler gösterdiklerini belirten Motta, “Bu aşamada, rakiplerimiz de kendilerini geliştiriyor. Bizim de özellikle hücumumuzu geliştirerek rakiplerimize üstünlük sağlamamız gerekiyor. Çok akıllı çocuklarla birlikteyiz. Ne yapmak istediğimizi anlıyor ve müthiş çalışma azimleri ile isteklerimizi yerine getirmeye çalışıyolar” dedi.

Takımda bazı yeni oyuncuların bulunduğunu hatırlatan Antrenör Motta, “Handikapımız bazı oyuncular takımlarında sürekli yer bulurken, kimilerinin oynamaması. Bu nedenle takımlarında sürekli forma giyen sporcularımızın takımlarındaki düzenlerini bozmamak adına da buraya davet etmedik. Daha çok, sürekli oynamayanları çağırdık” diye konuştu.

Deneyimli antrenör, İBA Kimya TED Kolejller ve İller Bankası ile iki maç yaparak kampı sonlandıracaklarını dile getirdi.


Haberi Paylaş