Motta kamptan memnun

Avrupa Şampiyonası finallerinde mücadele edecek Yıldız Kız Milli Takım kampını değerlendiren Bayan Milli Takımlar Antrenörü Marco Aurelio Motta gelinen noktadan memnun olduğunu söyledi.

Kamp süresince oyuncularını yakından tanıdığını ve her biri için olumlu görüş belirttiğini dile getiren Motta şunları söyledi:
“Kampta iyi bir atmosfer vardı. Oyuncular, üzerlerindeki sorumluluğun bilincinde olarak iyi çalıştılar. Onların fiziksel testlerini yaptık, bireysel gelişimleri için uygulamalar yaptık.”
Kamp boyunca İBA Kimya TED Kolejliler ve Emlak TOKİ ile hazırlık maçları oynadıklarını anımsatan deneyimli çalıştırıcı, Belçika Milli Takımı ile de hazırlık maçı oynayacaklarını söyledi.

Sırada takım çalışması var
Bundan sonraki dönemde daha çok takım değerlendirmeleri yapacaklarını ifade eden Motta, kadroyu da 14-15 kişiye indireceklerini ve ardından da 12 kişilik nihai kadroyu oluşturacaklarını açıkladı.
Bu yıl iki dönemli çalışma yaptıklarını, şimdi Avrupa Şampiyonasına hazırlandıklarını, daha sonra da Dünya Şampiyonası için bir araya geleceklerini söyleyen Motta, elimizde geniş bir kadromuz var. Dünya Şampiyonası hazırlıkları sırasında son 12’ye kalamayanları da yeniden kampa davet edeceğiz. Onların şansları devam ediyor, bizim de araştırmalarımız sürecek. Kadromuz yeni yeteneklere açık” ifadelerini kullandı.

Favorilerden biriyiz
Motta, Yıldız Milli Takımlar için bir öngörüde bulunmanın imkânsızlığının altını çizerek, tüm takımların ilk kez uluslararası arenaya çıkacaklarını ancak Türkiye’de yapılacak Avrupa Şampiyonasının favorilerinden biri olduklarını ifade etti. Antrenör Motta sözlerini şöyle bitirdi:
“İyi koşullarda, her türlü teçhizat ve olanağa sahip olarak çalışıyoruz. Hiçbir eksiğimiz ve sorunumuz yok. Bize düşen, çok çalışıp en iyi şekilde hazırlanmak. Biz de bunu yapmaya gayret ediyoruz.”


Haberi Paylaş