Mozdzonek: ‘Her sayı için savaşacağız’

Türkiye’de oynadığı 22’si lig olmak üzere 27 karşılaşmanın tümünü kazanan Halkbank, gözünü şampiyonluğa dikti.

Lig lideri başkent ekibi, play-off turu birinci maçında karşılaşacağı Beşiktaş’ı İstanbul’da yenerek seriye iyi bir başlangıç yapmak istiyor.

Mavi-Beyazlı kulübün başarılı oyuncusu Marcin Mozdzonek, rakipleri Beşiktaş’ı iki maçta da yenerek dörtlü finale kalmayı hedeflediklerini söyledi.

Turu iki maçta geçmek istediklerini belirten Mozdzonek’in ilk tur için görüşleri şöyle:
“İki maçta turlamak, bize iki etaplı dörtlü finale yorulmadan kalmak ve daha iyi hazırlanmak zamanı kazandıracak. Beşiktaş’ı hem İstanbul, hem Ankara’da yenecek güçte olduğumuzu düşünüyorum.”

Polonyalı orta oyuncunun lig finalleri için görüşleri de şöyle:
“Söylemeliyim ki, çok enteresan bir sistem. Burada Türkiye’nin en iyi oyuncularından kurulu, en iyi takımları yarışacak. Burada herkes tüm gücünü sahaya yansıtacak. Bu sezonu şampiyonlukla taçlandırmak istiyorsak, sahada her sayı için savaşmak zorundayız. Belki de bir sayı şampiyonluğu etkileyecektir. Bunun farkında olarak ve her takımın bu mücadeleyi vereceğini bilerek konsantre olmalıyız.”

Yenilmezlik serisinin üzerlerinde bir baskı oluşturmadığını dile getiren Marcin Mozdzonek, “İyi oynuyoruz ki, kazanıyoruz. Hiç bir takım mağlup olmayı düşünmez. Her maçta olduğu gibi iki dörtlü finalde de kazanarak şampiyon olmayı çok istiyoruz” şeklinde görüş bildirdi.

Süper Kupa moralımızı yükseltti
Bursa’da yapılan Süper Kupa finallerinde yine Türkiye’nin güçlü takımlarını geride bırakarak kupayı müzelerine götürdüklerini hatırlatan Mozdzonek, “Bu sezon kazanılması gereken iki kupayı da kazandık, Biri Şampiyonlar Ligi diğeri Süper Kupa. Son olarak kazandığımız Süper Kupa lig finali için kendimize güvenimizi artırdı ve moralimizi daha yukarı çıkardı. Finallerin takımı olduğumuzu bir kez daha göstererek müzemizi lig kupası ile biraz daha zenginleştirmek arzusundayız” dedi.


Haberi Paylaş