Mustafa Cengiz’den Selçuk Keskin’e teşekkür plaketi

Üç sezondur Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının formasını başarıyla terleten ve sözleşmesi sona eren kaptan Selçuk Keskin’e Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, emeklerinden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Mustafa Cengiz ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda bir araya gelen Selçuk Keskin, plaketini başkanın ellerinden aldı.

Selçuk’a emeklerinden dolayı teşekkür eden Mustafa Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben kendimi Selçuk kaptanımın yerine koyuyorum. Bu tip durumlarda insanda buruk bir acı ve sevinç olur. Çünkü bir yerden güzel gelmek, güzel ayrılmak, güzel ağırlanmak o insanın karakterine ve kişiliğine bağlıdır. Maalesef insan bazen dostlarıyla da kötü ayrılabiliyor. Selçuk kaptanımızla böyle dostça ayrılmak bir yandan beni mutlu ediyor, bir yandan hüzünlendiriyor. 3,5 yıldır mümkün olduğunca voleybol, basketbol maçlarına gidiyorum. Voleybol maçlarında Selçuk kaptanımı görünce inan edin huzura eriyordum. Onun maç önü bir gülümsemesi, bir el sallaması beni huzurlu ediyordu. Şimdi gözüm yine arayacak; maç sonu arayacak. Yense de yenilse de hep onlarla beraber oldum çünkü mücadele ettiler. Terlerinin son damlasına kadar o sert parkeye düştüler. Sakatlandılar, ölümüne mücadele ettiler. Bir Galatasaraylıya daha doğrusu bir takım oyuncusuna yakışır şekilde takım için kendilerini feda bile ettiler. Ben bu açıdan başta Nedim hocama, Selçuk kaptanıma ve bütün takıma çok teşekkür ediyorum, var olsunlar. Yenilseler bile bizim başımızı eğdirmediler. Mücadele ettiler son topa kadar. Benim ifade etmek istediğim hep bu. İster profesyonelce bakın ister amatör ruhla bakın; mücadele şarttır. Mücadele bir varlıktır. Siz mücadele ettiğinizde her zaman galip gelmeyebilirsiniz. Bu gayet doğal. Zaten her zaman galip gelseniz o sporun tadı olmaz. Bu bir yarışma; kazanma var, kaybetme var. Totalde kazanma her şeyin önündedir. Galatasaray, inşallah Selçuk gibi kaptanlarımız oldukça her zaman kazanacak ve her zaman şampiyonluğa oynayacaktır. Şahsına, verdiği sinerjiye ve takım arkadaşlarına verdiği lider gibi desteğe Galatasaray camiası adına teşekkür ediyorum. İyi ki varsın Selçuk kaptanım her zaman var ol, kalbimiz seninle.”

Galatasaray’dan ayrıldığı için üzgün olduğunu belirten Selçuk Keskin ise “Ailemden ayrılmış gibi hissediyorum kendimi. 30 yıl sonra bir kupa kazanan kadronun kaptanı olduğum, Galatasaray ailesinin bir parçası olduğum için alnım açık ayrılıyorum. Başkanımız da bizi her zaman ailede gibi hissettirdi, her zaman çok özel hissettirdi ve bizi hiç yalnız bırakmadı. Başkanımıza tekrar çok teşekkür ederim. Tabii ki sporun içinde yenmek de var yenilmek de var. Biz Avrupa finali oynadık, her zaman mücadele ettik. Takımdaki arkadaşlarımıza ağabeylik, kaptanlık yapmaya çalıştım. Bir hatam olduysa affola. İnşallah Galatasaray’a önümüzdeki zamanlarda yeniden hizmet edebilirim. İnşallah Galatasaray daha nice kupalar kazanır. Galatasaray’ın hedefi her zaman şampiyonluklar ve kupalardır. Şimdi gitmem gerekiyor. İnşallah tekrar görev verildiği zaman ailemin yanına gelmek isterim. Şu anlık ayrılıyoruz. Bu bir veda değil. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki güzel günlerde tekrar birlikte olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.