Nalan Ural’ın kaleminden 8 Mart

Yaşadığımız bu zorlu zamanlarda insanların ve ülkelerin hala güç kavgalarına maruz kaldığımız şu günlerde olumlu, yapıcı ve güzel haberler duymaya ne kadar ihtiyaç duyuyoruz değil mi?

Doğadan güzel bir ağaç resmi, yeni doğmuş bir bebek, kurtarılmış bir köpek, bir başarı hikayesi veya kazanılan bir maç bizi ne kadar mutlu ediyor; içimizde umudu yeşertiyor.

Özellikle içinde yaşadığımız ülkemizde insanımız pek çok koldan mücadelesini sürdürüyor.

Habersizce gelen pandemi, onunla mücadeleyi öğrenme sürecimiz, yeni rutinlerle hayata devam etme ve geleceğe dair umudumuzu kaybetmeme çabamıza bir de ekonomik kriz ve son günlerde de savaş haberleri eklendi.

Bütün bu olumsuzluklar yaşanırken son yıllarda özellikle geçtiğimiz yaz aylarından itibaren yıllarca zorbalık ve şiddete maruz kalmış Türk kadınımızın gerekli imkan ve koşullar sağlanırsa ne denli büyük başarılara imza atabileceğini görmek bir nebze yüzleri güldürdü.

Sportif başarının en zorunun takım sporundaki başarı olduğu gerçeğiyle; kadın voleybolumuza 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ayrı bir parantez açmak isterim.

Kadın bireysel sporcularımızın da başarıları ile taçlanan 2021 yılında ülkemizde ilk kez #BizVoleybolÜlkesiyiz sloganının benimsenmesi hepimizde ayrı bir mutluluk yarattı. Bu farkındalığı yaratmak için camiamızın her bir federasyonu, kulübü, yöneticisi, antrenör, sporcu ve emekçisi uzun yıllardır büyük emekler veriyorlar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle camiamızın emek veren tüm kadın bireylerini kutlar, başarı ve emeklerinin devamını dilerim.

Sevgi ile birlikte kalalım.

Nalan URAL

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.