Nefes kesen mücadelenin kazananı Fenerbahçe Grundig

Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’nin iki güçlü takımı Fenerbahçe Grundig ile Eczacıbaşı VitrA Burhan Felek Voleybol Salonu’nda karşı karşıya geldi. Nefes kesen mücadelede Fenerbahçe Grundig rakibini 3-2 yendi.

İlk set karşılıklı sayılarla başlarken teknik molaya 8-7 önde giren Fenerbahçe Grundig oldu. Teknik mola sonrası takımlar oyundan kopmadı ve sayılar karşılıklı devam ederken Fenerbahçe Grundig Kim ile sayılar bulmaya başladı ve teknik molaya 16-13 önde girdi. İkinci teknik moladan sonra sarı-lacivertliler Kim’in sayılarıyla farkı açmaya devam ederken Eczacıbaşı VitrA hücumlarda bir türlü etkili olamadı. Fenerbahçe seti 25-21 kazandı.

İkinci set Fenerbahçe Grundig’in sayılarıyla başladı. 3-0’lık seri ile oyuna giren Fenerbahçe Grundig teknik molayı 8-3 ve 16-10 önde tamamladı. Esra’nın yerine Şeyma, Neslihan’ın yerine Gözde’nin oyuna dahil olmasıyla Eczacıbaşı VitrA hareketlendi. Etkili servis atmaya başlayan ve Gözde ile sayılar kazanmaya başlayan turuncu beyazlılar önce 18-18’de skora denge getirdi ardından 22-19 öne geçti ve seti 25-21 alarak durumu 1-1 yaptı.

Üçüncü sete ikinci setteki oyununu devam ettirerek başlayan Eczacıbaşı VitrA 3-0’lık serinin ardından teknik molaya 8-4 önde girdi. Turuncu beyazlı ekip iyi servis atıp bloklarda yerini kaybetmeyince rakibini hataya zorladı. 12-6’dan sonra kendine gelen Fenerbahçe Grundig iyi servis atıp farkı 3 sayıya kadar indirse de Eczacıbaşı VitrA ikinci teknik molayı 16-12 önde geçti ardından da yaptığı bloklarla farkı yeniden 6 sayıya kadar çıkardı. Fenerbahçe Grundig ikinci kez oyuna ağırlığını koydu. Üst üste gelen sayılar sarı-lacivertli takımı sete ortak etse de Eczacıbaşı VitrA’da Poljak yaptığı blokla takımına seti 25-23 kazandırdı. Bu skorla Eczacıbaşı VitrA setlerde 2-1 öne geçen taraf oldu.

Dördüncü set karşılıklı sayılarla başlarken Eczacıbaşı VitrA birinci teknik molaya 8-6 önde girdi. Sette durum 14-10 Eczacıbaşı VitrA lehineyken Fenerbahçe Grungid bulduğu sayılarla ve rakibinin de hatalarıyla ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. Kim’le sayılar bulmaya devam eden sarı-lacivertliler 19-15 öne geçti. Fenerbahçe Grundig bu dakikadan sonra oyundan kopmadı ve seti 25-18 alarak skoru 2-2’ye getirdi.

Tie-break setine Eczacıbaşı VitrA antrenörü Caprara yeniden Neslihan ve Esra ikilisiyle başladı. Eczacıbaşı VitrA hücumda teklerken Fenerbahçe Grundig Kim ile sayılar buldu ve 7-3 öne geçti. Saha değişimine Fenerbahçe Grundig 8-5 önde giderken, bu kez sarı lacivertliler hata yapmaya başladı ve 8-8’de sete denge geldi. Karşılıklı sayılarla devam eden sette Fenerbahçe Grundig rakibine 15-13’lük üstünlük kurdu ve maçtan 3-2 galip ayrıldı.

İSTATİSTİK

FENERBAHÇE GRUNDIG-ECZACIBAŞI VİTRA: 3-2

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Aziz Yener, Tayfun Şener

Fenerbahçe Grundig: Elif, Kim, Dicle Nur, Montano, Hildebrand, Eda, Merve (L) Gökçen, Polen, Meliha, Ezgi

Eczacıbaşı VitrA: Nilay, Larson, Furst, Neslihan, Esra, Poljak, Gülden (L), Gözde, Şeyma

Setler: 25-21, 21-25, 23-25, 25-18, 15-13

Süre: 132 dakika (27-29-29-28-19)


Haberi Paylaş