Nereye Kadar?

BUNDAN SONRA BÖYLE – 46

NEREYE KADAR?

6 AYDA BİR!

İstanbul’un bunaltan yaz sıcağında, her zaman olduğu gibi doktorumun direktiflerine uyarak evden dışarı çıkmadım. Bu arada Voleybol Federasyonu’nun tüm davet ve seyahatlerine de katılmadım. Voleybolun Sesi’nde en son 27.4.2017 tarihinde yayımlanan “Şimdi ne yapıyorlar?” başlıklı yazımdan bu güne kadar 6 ay geçmiş.
İşte! 6 ayda bir…


SAĞLIK
TEŞEKKÜR

Sevgili eşim Şenay Tekin’in geçirdiği ani rahatsızlık sonrası, eşimi sağlığına kavuşturmak için yakın ilgilerini esirgemeyen; Kadıköy Acıbadem Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Mustafa Candan’ın şahsında
Acıbadem Hastanesi Doktor Hemşire ve personeline,
Acıbadem Sağlık Grubu Uluslararası Hasta Hizmetleri Operasyon Müdürü Ebru Yıldıran’a
Ayrıca:
Nörolog Dr. Melike Mutlu,
KBB Dr. Cherry Joreyev,
Acil Servis Uzman Hekimi Mustafa Demirel’e
Acil Servis Hemşireleri; Derya Çakır, Yaren Göktaş, Edanur Kuzucu, Elif Büşra Arslan, Emre Yazıcı’ ya
Hasta Danışmanları; Masum Kızılırmak, Ferdi Muslu,
Yardımcı Hizmetli Murat Güzel’e
Şükranlarımızı sunuyoruz.
Allah tüm dostlara sağlıklı yaşam nasip etsin,
SİZLER DE İYİ Kİ VARSINIZ.
Milliyet Gazetesi – Anadolu Ajansı ve Voleybolun Sesi
Voleybol Yazarı Ragıp Tekin ve eşi Şenay Tekin


2017-2018 CEV AVRUPA KADINLAR ŞAMPİYONLAR LİGİ STATÜSÜ
BÖLÜM – 1
ŞAMPİYONLAR LİGİ – KADINLAR

Bu statü, Kadınlarda son yıllarda topladıkları başarı puanlarına göre, TÜRKİYE, Rusya, Polonya’nın 3 takımla katılacağı turnuvaya, ülkelerindeki sıralamada ilk 2 sırayı alan takımlar direkt olarak 4.Raund gruplarda, 3.sırayı alan takım ise 3 Raund üzerinden oynanacak eleme maçlarına katılacaklar. Örneğin; 3. Vakıfbank (Türkiye), Yenisei Krasnoyarsk (Rusya), Rzeszow (Polonya) gibi…
4. RAUND – GRUPLAR
4. Raund-Gruplara direkt katılan 12 takım, elemelerden gelecek 4 takımla beraber toplam 16 takım 4 Grup’ta mücadele edecekler.
PLAY-OFF ve DÖRTLÜ FİNAL TURU:
Şampiyonlar Ligi Kadınlar Play-Off turuna toplam 6 takım katılacak. Play-Off “Bir Tur” üzerinden oynanacak. Sonuçta 3 takım ile Ev Sahibi Takım, 28-29 Nisan 2018 tarihinde oynanacak Dörtlü Final’de buluşacaklar.
ÖNEMLİ NOT: Şampiyonlar Ligi Final-Four’da artık aynı ülkeden takımlar finalde karşı karşıya gelebilecekler. Bu arada aynı ülke takımları, kurada çıktığı takdirde, Grup’ta, Play-Off Turu’nda ve Dörtlü Final’de (Final Four) karşı karşıya gelebilecektir.


2017-2018 CEV AVRUPA ERKEKLER ŞAMPİYONLAR LİGİ STATÜSÜ
BÖLÜM – 2
ŞAMPİYONLAR LİGİ – ERKEKLER

Bu statü, Erkeklerde son yıllarda topladıkları başarı puanlarına göre, Rusya, İtalya, TÜRKİYE, Polonya’nın 3 takımla katılacağı turnuvaya, ülkelerindeki sıralamada ilk 2 sırayı alan takımlar direkt olarak 4.Raund gruplarda, 3.sırayı alan takım ise 3 Raund üzerinden oynanacak eleme maçlarına katılacaklar. Örneğin; 3. Fenerbahçe (Türkiye), Lokomotiv Novasibirsk (Rusya), Colussi Perugia (İtalya), Jastrzebski Wegiel (Polonya) gibi…
4. RAUND – GRUPLAR
4. Raund-Gruplara direkt katılan 12 takım, elemelerden gelecek 8 takımla beraber toplam 20 takım 5 Grup’ta mücadele edecekler.
PLAY-OFF ve DÖRTLÜ FİNAL TURU:
Şampiyonlar Ligi Erkekler Play-Off 1. Turuna toplam 12 takım katılacak, Play-Off 2.Turuna ise 6 takım katılacak. Play-Off erkekler “İki Tur” üzerinden oynanacak. Sonuçta 3 takım ile Ev Sahibi olan Takım, 5-6 Mayıs 2018 tarihinde oynanacak Dörtlü Final’de buluşacaklar.
ÖNEMLİ NOT: Şampiyonlar Ligi Final-Four’da artık aynı ülkeden takımlar finalde karşı karşıya gelebilecekler. Bu arada aynı ülke takımları, kurada çıktığı takdirde, Grup’ta, Play-Off Turu’nda ve Dörtlü Final’de (Final Four) karşı karşıya gelebilecektir.

AVRUPADA VOLEYBOL
“TÜRKLER GELİYOR…”
CEV ŞAMPİYONLAR LİGİ

Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) organize ettiği kupalara Türk takımları son senelerde damga vurmaya devam ediyorlar. Kadın ve erkeklerde takımlarımız 2017-2018 sezonunda da turları geçmek üzere 7 Kasım 2017 tarihinden itibaren sahaya çıkacaklar.
CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi kadınlarda, Fenerbahçe, Galatasaray, Vakıfbank, erkeklerde ise Halkbank, Arkas ve Fenerbahçe 4.Raund Gruplarda ilk sıraları almak için mücadele edecekler. Şampiyonlar Ligi 3.Raund ilk maçında Vakıfbank, Belarus Minsk takımını, erkeklerde ise Fenerbahçe Avusturya temsilcisi Pasojilnica AICH takımını eleyerek 4.Raund Gruplarda yer alacaklardır.
16 Kasım 2017 günü çekilecek kura sonunda takımlarımızın rakipleri belli olacaktır.
CEV CUP
Avrupa CEV Cup’ta Eczacıbaşı Vitra kadınlarda, Ziraat Bankası ise erkeklerde final oynamak için mücadele edecekler. Eczacıbaşı Vitra ilk maçını 13 Aralık 2017 tarihinde 2.Turdaki rakibi Belçika temsilcisi ile deplasmanda karşılaşırken, Ziraat Bankası ise 6 Aralık 2017 tarihinde Romanya’da Craiova ile oynayacak.
CEV Kupası’nda tahminime gelince!
Eczacıbaşı Vitra, 3.turda İtalyan Yamamay Busto Arsizio takımını geçtiği takdirde yarı finalde diğer bir İtalyan takımı olan Pomi Casalmaggiore ile karşılaşabilecektir. Rakibini saf dışı bıraktığı takdirde turuncu-beyazlı ekip Finalde Rus Uralochka Ekaterinburg ile şampiyonluk karşılaşması yapar. Ziraat Bankası’na gelirsek, 3.turda Alman Duren/Hollanda Groningen, çeyrek finalde Hollandalı Draisma Apeldoorn, yarı finalde ise Alman Rhein Main/İtalya Verona, takımını geçerek finale adını yazdırır. Finalde şampiyonluk için Rus Belegori Belgorod takımıyla karşı karşıya gelecektir.
CHALLENGE CUP
Kupa’da son şampiyon Bursa Büyükşehir Belediyesi 2.tur ilk maçını 13 Aralık’ta deplasmanda, Luxenburg’un Walfer takımıyla oynarken,
Erkeklerde ise; Maliye Piyango ikinci turdan başladığı ilk maçını Slovakya’da Bystrina Nitra takımıyla karşılaşacak.
İnegöl Belediyesi, Balkan Kupasını kazanarak ilk kez katılacağı bu kupada 22 Kasım günü evinde Yunan temsilcisi Olimpiacos Pire takımıyla oynayacak.
NEREYE KADAR?
Bakalım; tüm bu kupalarda takımlarımızın performansı nereye kadar sürecek?


ÇOK GÜZEL ŞEYLER BUNLAR…

U 23 KADINLAR DÜNYA ŞAMPİYONU

AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ KADIN MİLLİ TAKIMI

ONLAR NE DEDİ?

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

LİGİMİZİN KALİTESİ HER GEÇEN GÜN YÜKSELİYOR
“Sultanlar Ligi Avrupa’nın hatta Dünya’nın en önemli ligi konumunda. Dünya’nın en iyi bayan voleybolcuları ligimizde sahne alıyor. Bu da mücadelenin en üst seviyeye taşınmasını sağlıyor ve üst seviyede mücadelenin yaşandığı ligimizde kulüplerimiz son yıllarda Avrupa’da ve Dünya’da büyük söz sahibi. Şüphesiz ki ligimizin kalitesinin yükselmesinde sponsorlarımızın rolü büyük…”

SELAHATTİN SÜLEYMANOĞLU
Halkbank Genel Müdür Yardımcısı
Halkbank Spor Kulübü Başkanı

SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK!
“ Son iki sezonun şampiyonu olarak Halkbank Erkek Voleybol Takımı’nın sorumluluğu büyük. Yükseğe koyduğumuz çıtayı aşmak ve daha yukarı taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Yarışmacı yanımız bir tarafa, bizim kulüp olarak bu güzel oyunu daha da güzelleştirmek, marka değerini yükseltmek, daha ileriye götürmek gibi bir misyonumuz var” dedi.


OSMAN DEMREN
Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı
VakıfBank Spor Kulübü Başkanı

DÜNYANIN LİDER KULÜBÜ
“Kazandığımız tüm başarıların arkasında Türkiye’nin lider bankası olma vizyonuyla çalışan bankamız VakıfBank’ın büyük destekleri bulunuyor. Biz de bu destekle Dünya’nın lider kulübü olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geçen sezon önce Avrupa sonra da Dünya Şampiyonu olmayı başardık. Şimdi aynı başarıları tekrarlayıp Türkiye Lig şampiyonluğunu da kazanmayı çok istiyoruz.” dedi.


YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
ZİRAAT BANKASI SPOR KULÜBÜ’NDE YÖNETİM DEĞİŞTİ

Başarılı bir dönem sergileyen, alt yapılardaki organizasyonlar sonrası büyük bir atılım yaparak gündeme gelen Ali Kılıç başkanlığındaki Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri (Emin Çubıkcı, Ali Kırbaş, Mehmet Tüfekçi, Dilek Aktürk, Ender Demir, Hasan Mehel) süresi tamamlandığı için görevi yeni gelen arkadaşlarına teslim ettiler.

Çalışmalara başlayan yeni Yönetim Kurulu Hüseyin Özuysal başkanlığında, 2.Başkan Dr.Atakan Mermer, Genel Kaptan Hasan Mehel ve Levent Öztürk, Yusuf Şahım, Şenol Özyurt, Durmuş Dönmez’den oluşuyor.
Sezona yaptığı başarılı ve ses getiren transferler ile giren Ziraat Bankası Spor Kulübü yönetiminin amacı, alt yapılardaki yatırımları arttırarak başarıyı sürdürmek ve 3 Kupa’da da zafere ulaşmak.

KISSADAN HİSSE!
EFESİNİ BULDU,
SULTANINI ARIYOR !

Bundan tam 11 yıl 5 ay önce yazmışım…
TARİH: 9 Mayıs 2006
EFELER…
SULTANLAR…
Başka söze gerek var mı?
Tekrar, Neden mi?
KISSADAN HİSSE !
Milliyet Spor: 9 Mayıs 2006
“Filenin Efesi, Efeler Diyarı İzmir’den çıktı.”

BASIN
MİLLİYET

Türkiye ev sahibi Azerbaycan’ı yenerek Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda kürsüye çıkmayı başardı, Sırbistan’a mağlup olarak final şansını kaçıran Filenin Sultanları üçüncülük maçında iyi başlayamadı. İlk seti kaybetmesine rağmen iyi bir geri dönüşe imza atan ay-yıldızlılar bronz madalyayı boynuna takmayı başardı.

SULTANLARIN DANSI
Kadın Voleybol Milli Takımımız Polonya’yı devirerek Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finale yükseldi. Ay-yıldızlı ekibimiz, Ukrayna’yı yenmesinin ardından çıktığı Play-Off maçında istediğini elde etti. 126 dakika süren mücadele sonrası Polonya’yı dize getirerek galibiyete uzanan Filenin Sultanları Rusya ile eşleşti.
Milliyet Spor: Ragıp Tekin/ 28 Eylül 2017 perşembe

BAKÜ’NÜN SULTANI
Kadın milliler son şampiyon Rusya’yı ezdi geçti. Rakibine set vermeden Yarı finale yükseldi. Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek final maçında güçlü rakibini etkili servislerle sürüklese eden Filenin Sultanları muhteşem performansıyla adını son dört arasına yazdırdı.
Milliyet Spor: Ragıp Tekin/ 30 Eylül 2017 cumartesi.

SON SÖZ

Tasavvuf şiirinin en önemli temsilcisi Yunus Emre diyor ki:
“Sen doğru yolda ol da, varsın sanan eğri sansın
Sen kendini bildiğin sürece doğru insansın.”

AÇIKLAMA: Bundan Sonra Böyle: 46 bölümünde adı geçen tüm kişi ve kurumlarla hiç bir şekilde reklam ilişkim yoktur. RT.

RAGIP TEKİN


Haberi Paylaş

Comments are closed.