Neslihan’ın hayali olimpiyatlarda oynamak

Haziran sonunda bir kız çocuğu Dünya’ya getirecek olan 5.5 aylık hamile milli voleybolcu Neslihan Demir Darnel, hamileliğinin de şuanda sorunsuz gittiğini ifade ederek, “Şuanda Allah’a şükür hamileliğim sorunsuz gidiyor ve 27 Haziran’da kısmetse İspanya’da doğum yapacağım. Kızımıza da Zeynep ismini koymayı düşünüyoruz. 4.5 aylık hamileyken karnımda bebeğin hareketlerini hissetmeye başlamam çok enteresan bir durumdu benim için. İçinizde bir canlı var ve her an ne kadar büyüdüğünü gözlemliyorsunuz. Bence her kadının bu duyguyu tatması lazım. Allah’a şükür bende bu duyguyu tadıyorum. Kasım ayından buyana voleybol oynamıyorum ama pek fazla da özlemedim voleybol oynamayı açıkçası” dedi.

2010 Mayıs ayına kadar İspanyol kulübü Tenerife ile sözleşmesi olduğunu anımsatan Neslihan, “Doğum yaptıktan 1 ay sonra hemen yeni sezon hazırlıklarına başlayıp tekrar voleybola döneceğim. Bu arada eski takım arkadaşlarımı da çok özledim” diye konuştu. Hamileliğinin ilk döneminde kendisi hakkında çok sayıda spekülasyonların olduğunu ve bunlara eşiyle gülüp sadece eğlendiklerini belirten Neslihan, “Hamile kalarak milli takımdan kaçtığım ve buna benzer çok şeyler yazıldı. Evet ben milli takımdan kaçmak için hamile kaldım ve evlendim. Eşimle benim hiçbir amacımız yok ne bir çocuğumuz olsun sırf milli takımdan kaçmak için böyle yaptık. Böyle bir şey olabilir mi? İnanın biz bunlara çok güldük ve eğlendik ilk başlarda. Hatta artık kabak tadı vermeye başladı bu olay ve ceza verelime kadar geldi. Ceza vermeden önce bence ödül vermeleri lazım ki sonra ceza verebilsinler. Milli takıma her oyuncu kendi fedakarlıklarıyla geliyor. Allah’tan sakatlık gibi şeyden dolayı takımımdan uzak kalmadım, hayırlı bir iş işin uzak kaldım.” Türk voleybolunda kalitenin bu sene çok arttığını da dile getiren başarılı smaçör, “Hem kulüpler bazında, hem de milli takım düzeyinde kalite arttı. Ama kalite daha da artsa iyi olur.”

İspanya ve Türkiye 1.Ligi’nin kalite olarak bu sene birbirine eşit olduğuna dikkat çeken güzel yıldız, “Ama Türkiye’de sadece 3-4 tane çok iyi takım var. Örneğin Türkiye’de 12. sıradaki bir takım birinci sıradaki takımı yenemiyor. Fakat İspanya’da alt sıralardaki bir takım en üst sırada yer alan bir takımı yenebiliyor. İki lig arasındaki tek fark bence bu.” Voleybolda en büyük hayalinin olimpiyatlarda oynamak olduğunu ifade eden Neslihan, “Voleybolu bıraktıktan sonra bu sporun içinde tekrar olmayı düşünmüyorum. Ancak kızımın sporla uğraşmasını tabi ki isterim” diye konuştu.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.