Niksar’da kadro genişliyor

Voleybol Erkekler 1.Lig ekiplerinden Niksar Belediyespor, denemeye aldığı Ruanda Cumhuriyeti vatanadaşı Dieu Est La Ndahayo ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık anlaşma imzaladı.

Şubat 2001 doğumlu genç oyuncu için kulüpten yapılan açıklamada, özellikle bir kaç hafta sonrası ve gelecek sezon için yapılan bir yatırım transferi olduğu söylendi. Oyuncunun kapasitesinin gelecek vaat ettiğine dikkat çekilen Niksar Belediyespor kulübü yönetiminden “Maliyetleri ve bugün ki durumu düşünüldüğünde birçok yerli oyuncudan çok daha uygun ve iyi bir transfer. Kendisinden gelecek adına kazanımlar elde etmek istiyoruz” denildi.

Takım antrenörü Ramazan Kasap ise “Didi çok iyi potansiyeli olan bir oyuncu, kendisinden uzun vadede daha üst seviyede yararlanacak olmayı düşünerek transfer etmişsek de kısa vadede bugünden itibaren takımın ihtiyaç duyduğu noktalarda bize katkılar verecek bir oyuncu. Geldiği günden bugüne aşamalar kaydetti. Henüz çok az zamandır bizimle ancak yaşının normali olan heyecanı azaldıkça sahada kedisini daha da çok göreceğiz” dedi.

Kulüp voleybol şube sorumlusu Kamil Ayan da transferle ilgili görüşlerini “Transferin ekonomik boyutunu yönetimimiz olarak değerlendirdiğimizde çok uygun olduğunu söyleyebilirim. Teknik boyutunda ise hocamızın görüşlerini aldık ve bize hayal satmadan olduğu gibi gerçekleri söyleyen hocamıza da ayrıca teşekkür ederim. Ancak gördüğüm bir gerçek var ki takıma bir ahenk geldi” şeklinde açıkladı.

2001 Ruanda doğumlu oyuncu 2.02 boyunda ve smaçör olarak görev yapıyor. Ruanda’dan gelen bilgiler oyuncunun Türkiye liglerinde gelişerek ülkesini en iyi şekilde temsil edecek yetenekte olduğu şeklinde. Türk voleybolunda benzer projelerin örneklerini gördüğümüz transferi merakla takip edeceğiz.

Haberi Paylaş