Tore Aleksandersen Sttutgart ile anlaştı

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Eczacıbaşı VitrA’nın grubundaki rakibi Allianz MTV Stuttgart, iki hafta önce başantrenör Athanasopoulos’tan boşalan koltuğu Türkiye voleybolunda yakından tanınan bir isimle doldurdu. Geçtiğimiz sezonlarda Nilüfer Belediyespor’u da çalıştırmış olan Norveçli Tore Aleksandersen, böylece takımın yeni başantrenörü oldu.

Aleksandersen daha önce 2003-2008 yılları arasında Almanya Bundesliga takımlarından Schwerin’i de çalıştırmıştı ve tecrübeli teknik adam Norveç ve Finlandiya’nın da milli takım başantrenörlük görevini üstlenmişti.

Aleksandersen ise yeni takımından duyduğu memnuniyeti ve duygularını şu sözlerle ifade etti: “Yeni bir meydan okuma istedim ve kulübün bu sezondaki hedeflerine ulaşmasında yardımcı olavileceğimi düşündüğüm için bu benim için mükemmel.”

Takımın sportif direktörü Kim Renkama ise: “Sezonun ortasında yeni bir başantrenör bulmak kolay değil. Uzman bir teknik adam arıyorduk ve Tore ile ideal çözümü bulduk. Kendisi sadece Bundesliga’yı bilmekle kalmıyor, ayrıca kısa dönem ve buradaki görevinden daha kolay olmayan takım çalıştırma deneyimine sahip. Bizimle olduğu için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş