Niksar’dan bir de dış transfer

Bir yandan iç transferlerini yapan Niksar Belediyespor voleybol takımı bir yandan da dış transferlere de hız vererek takımı şekillendirmeye başladı.

Geçtiğimiz sezonu Play off oynayarak tamamlayan Niksar ekibi sahada genç, dinamik, hırslı ve yetenekli bir kadro istiyor. Bu doğrultuda teknik ekibin seçimi ile hedefi ortasından vurarak geçtiğimiz sezonu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde geçiren Soner Solmaz ile anlaşmaya vardı.

Soner Solmaz orta oyuncu olarak görev yapıyor. Geçtiğimiz sezonki performansı beğeni toplayan oyuncu Niksar Belediyespor ile anlaşması için “Mutluyum, bana ilk teklif geldiğinde de mutlu olmuştum. Zaten Niksar yıllardır bildiğim bir kulüp rakip olarak çok defa karşılaştım. Kulübün işleyişi şehrin voleybola bakışı bana hep heyecan vermiştir. Yeni takımımızı, hocamızı, takım arkadaşlarımı hepsini önceden beri tanıyorum ve bu ekibin her zaman dostane arkadaş canlısı bir ekip olduğunu biliyorum. Yönetimi hocası oyuncusu herkes bir aile gibi duyduklarımız hep bu yönde oldu. Zaten hakkında bu kadar şey bildiğim yerden teklif gelince görüşmemiz de çok uzun sürmedi. Kulüp yönetimine ve Ramazan hocama çok teşekkür ediyorum. Takım arkadaşlarıma kavuşmak için heyecanlıyım.” dedi.

Yeni orta oyuncusundan memnuniyeti belli olan Ramazan Kasap ise Soner Solmaz için “Yetenekleri belli bir arkadaşımız. Geçtiğimiz sezonu iyi geçirdi. Daha öncesinde Akkuş ve Bulancak takımlarında da rakipken beğendiğimiz, duruşunu takdir ettiğimiz bir oyuncuyu ailemize almak bize güç katacak. Soner kendisinden beklentilerimizi biliyor bu beklentilerimizi de rahatlıkla karşılayabilecek bir oyuncu, hepimiz için hayırlı olsun inşallah.” dedi.

Voleybol şube sorumlusu Kamil Ayan da” Voleybolun taktik ve teknik yönünden baktığımızda Soner kardeşimizi değerlendirmek hocamızın işi ancak voleybolu oynamış ve çok seven biri bir taraftar olarak Soner gibi bir oyuncunun takımımıza katılmasını çok olumlu buluyorum. Umuyorum ki her iki taraf için de güzel bir sezon olsun.” dedi.


Haberi Paylaş