Nilüfer Belediyespor gelecek sezonun ilk bombasını patlattı

Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden Nilüfer Belediyespor, gelecek sezon için dünyaca ünlü Belçikalı antrenör Vital Heynen ile anlaştı.

Geçmişte Nolika Maaseik, Transfer Bydgoszz, Tours VB, VfB Friedrichshafen, Sir Safety Perugia gibi ekipleri çalıştıran Heynen; 2012-2016 yılları arasında Almanya Erkek Milli Takımı’nda ve 2018-2021 yılları arasında ise Polonya Erkek Milli Takımı’nda başantrenörlük yaptı. 2022 yılından itibaren Almanya Kadın Milli Takımı’nı da çalıştıracak deneyimli antrenör; gelecek sezon Nilüfer Belediyespor’un başantrenörlüğünü üstlenecek.

Vital Heynen’in kariyerinde milli takımlarla bir Dünya Şampiyonluğu, bir Dünya Şampiyonası üçüncülüğü, bir Dünya Kupası ikinciliği, iki kez Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü, bir Avrupa Oyunları şampiyonluğu bulunuyor. Dört kez Belçika Ligi, üç kez Almanya Kupası, beş kez Belçika Kupası, iki kez İtalya Süper Kupası, bir kez Fransa Süper Kupası, üç kez Almanya Süper Kupası şampiyonlukları olan Heynen; ayrıca bir kez CEV Kupası ikinciliği, bir kez de CEV Şampiyonlar Ligi üçüncülüğü yaşadı.

Haberi Paylaş

14 thoughts on “Nilüfer Belediyespor gelecek sezonun ilk bombasını patlattı

  1. Pingback: Turchia: Heynen sulla panchina del Belediyespor | Volleyball.it

Comments are closed.