Nilüfer’in Siyah İncisi, Yusleyni Herrera Alvarez

>>> Bize Yusleyni Herrera Alvares’i nasıl anlatırsınız?
Ben Yusleyni Herrera Alvarez, 30 yaşındayım. Küba’ lıyım. Küba’nın başkenti Havana’da yaşıyorum. Voleybola Ciudad Libertad adlı okulda 11 yaşındayken öğretmenim sayesinde başladım. Ailemde profesyonel düzeyde sporla ilgilenen kimse yoktu. Ashanty adında 11 yaşında bir kız kardeşim var. Şuanda o voleybol oynuyor. Umarım benden de başarılı olur. Voleybola ilgim olduğunu televizyonda Olimpiyatları izlediğimde fark etmiştim. Orda olmak benim için çok büyük bir hayaldi ve bu hayalimi gerçekleştirdim. Bir çok kez milli oldum. Pekin’deki Olimpiyat oyunlarında ülkemi temsil ettim. Voleybol benim hayatım ve o yüzden işimi çok severek yapıyorum.

>>> Hangi antrenörlerle çalışma imkanı buldunuz?
Çalıştığım antrenörler arasında Ana Ibis Diaz, Felipe Calderon, Gilda Harry Robinson ve daha birçok önemli isim var.

>>> Bursa’yı nasıl buldunuz.
Hedeflerim arasında Avrupa’da oynamak vardı ve bu fırsatı Türkiye’de buldum. Bence Türkiye ligi çok kaliteli ve zor bir lig. Ben daha önce 4 sene Brezilya’da oynadım ve şuan tamamen farklı bir hayatım var burada. Tanrı’ya şükürler olsun ki şuan her şey yolunda gidiyor. Bursa’yı çok fazla bilmiyorum çünkü boş zamanlarımda evde dinlenmeyi tercih ediyorum.

>>> Bursa’ da en hoşlandığın veya sevdiğin bir şey var mı?
Söylediğim gibi lig sert geçiyor ve benim çok da fazla gezecek vaktim ve enerjim olmuyor. Eşim Jonal ile vakit geçirmeyi, yeni keşfettiğim restoranlarda yemek yemeyi ve müzik dinlemeyi çok seviyorum.

>>> Nilüfer Belediyespor için neler söylersiniz?
Takımımız iyi oynayan ve birbiriyle çok iyi anlaşan bir ekip. İleriki zamanlarda da umuyorum ki daha da iyi işler sergileyeceğiz.

>>> Maçlara çıkmadan bir uğur veya bir toteminiz var mı?
Herhangi bir uğurum yok ama her maçtan önce dua ederim. Gelecekle ilgili çok fazla hedefim var, bir sezon daha voleybol oynamak istiyorum sonrasında da bir aksilik olmazsa anne olmak istiyorum ama tabii ki bunlar gelecekle ilgili planlar:).. Şuanda tek düşündüğüm bu sezonu iyi geçirip, kulübümüzü olabilecek en üst seviyede temsil etmek. Bursalı voleybol severlere de çok teşekkür ediyorum, beni desteklemeleri çok motive olmamı ve en iyi performansımı sergilememi sağlıyor.

>>> Siz Nilüferin Siyah İncisi diyorlar ne dersiniz?
Nilüferin Siyah İncisi dediklerini bilmiyordum, çok hoşuma gitti çünkü inci parlayan bir şeydir.

Bu röportajda bana yardımlarını esirgemeyen sevimli oyuncumuz Cemre Erol’a da teşekkürler ederim.

Tekin Ateşnal


Haberi Paylaş