Novara transferlerini tanıttı

İtalya Kadınlar Ligi: Serie A Femminile’nin başarılı takımlarından Igor Gorgonzola Novara, transfer çalışmalarına devam ediyor. Aralarında sporcumuz Ebrar Karakurt, kaptan Christina Chirichella ve Caterina Bosetti gibi oyuncuların da bulunduğu iç transferleri gerçekleştiren Novara, geçtiğimiz günlerde iki yeni oyuncuyu da kadrosuna kattığını açıklamıştı. Başarılı İtalyan orta oyuncu Anna Danesi ve Kübalı smaçör Kenia Carcaces, takımın düzenlediği imza töreniyle taraftara tanıtıldı.

Törende yeni transferlerin yanında kaptan Chirichella, Bossetti ve Sara Bonifacio da hazır bulundu.
Taraftarların ve sponsorların temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği törende Anna Danesi: “Novara her zaman takip ettiğim ve saygı duyduğum bir takımdı. Burada kendi azmime benzer bir azim buldum, iyi oynamak ve kazanmak istiyorum ve bu takımda bunları yapmak için harika koşullara sahibim. Buradaki çoğu takım arkadaşımı önceden tanıyor olmam ve onlarla milli takımda bir yaz geçirecek olmam da takıma hızlıca alışmamda çok yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.
Carcaces ise Novara’ya transferiyle ilgili: “Novara gibi kulüpler hep benim hedefim olmuştu. Diğer takımlara da saygı duymakla birlikte belirtmeliyim ki bugün İtalya’nın ve dünyanın en iyi takımlarından birisine geldim. Burada bir baskı olduğunu, her zaman kazanmak için oynandığını biliyorum, ama bu beni endişelendirmiyor, bu baskının farkındayım ve bunun büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Takımın yolculuğuna katkı vermek ve kulübün güvenini kazanmak için çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.” sözlerini kullandı.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.