O artık İtalyan

Kamil Rychlicki’nin İtalyan vatandaşlığı alabilmesi için gereken işlemler tamamlandı. 18 Aralık Pazartesi günün Vali Armando Gradone; bu sabah ise Perugia Belediye Başkanı Andrea Romizi ve Meclis Üyesi Edi Cicchi ile bir araya gelen Lüksemburg doğumlu oyuncu, 23 Aralık 2022 tarihinden itibaren resmen İtalyan vatandaşı olacak.

İtalyan devi Sir Safety Perugia, Arjantin asıllı İtalyan orta oyuncusu Sebastian Solé’de olduğu gibi bu değişiklik ile yarından itibaren kadrosunda bir İtalyan oyuncuya daha yer vermiş olabilecek. 1996 doğumlu Leh asıllı Lüksemburglu pasör çaprazı Kamil Rychlicki, İtalyan vatandaşlığını “Spor alanında elde ettiği mükemmel sonuçlar karşılığında İtalya’ya üstün hizmetler sunduğu” gerekçesiyle Bakanlar Kurulu tarafından verilen onay sonucu aldı.

Betim’de düzenlenen 2022 FIVB Erkekler Kulüpler Dünya Şampiyonası’nı 2019-2020 sezonunda olduğu gibi altın madalyayla tamamlayan Kamil Rychlicki’nin kariyerinde üç İtalya Kupası, bir İtalya Ligi, bir İtalya Süper Kupası şampiyonlukları bulunuyor.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.