Ognjenovic: “Sanırım kaderimde yok”

Sırbistan Milli Takımının tecrübeli pasörü Maja Ognjenovic, ülkesinin medyasından Sportal.rs’e kariyerinin önemli anlarına ve geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Paris 2024 için neler hissettiği sorulduğunda Ognjenovic: “Yaklaştıkça daha da sabırsızlanıyorum, sabırsızlanıyorum! Bundan başka bir duygum yok. Birisi bana herhangi bir baskı hissedip hissetmediğimi sordu. Ama hayır, hiçbiri. Çünkü öncelikle ben öyle biri değilim, öyle bir anım yok ki -Ah, ne olacak, altın mı olacak yoksa başka bir şey mi…- Hayır, sadece sabırsızlık. Çünkü Tokyo’dan beri Paris hakkında konuştuğumuzu hissediyorum. Üç yıldır bir turnuvadan bahsedip bu kadar beklemiş miydik bilmiyorum. Bir sonrakini her zaman böyle bekleyemezsiniz ama bu gerçekten Paris’e özel bir durum.” dedi.

Son olimpiyatı olacağına değinen yıldız oyuncu: “Bu benim beşinci ve muhtemelen son Olimpiyat Oyunlarım. Ve orada 40. yaş günümü kutlayacağım. Her şey bir şekilde birbirine uyuyor ve güzel bir son ortaya çıkıyor. Yine söylüyorum, üzerimde o baskı yok, yük hissetmiyorum. Ve eğer gümüş veya bronz olursa sanki altınmış gibi mutlu olacağım. Altın olsaydı çok güzel olurdu ama olmasa da… Hele ki şimdi bu tür bir rekabette. Yarışma söz konusu olduğunda her yıl aynı şeyi tekrarlıyorum ama Paris’teki bu oyunlar oldukça dengeli olacak. Türkiye’yi görüyoruz, Amerika hep hazırlık yapıyor, Brezilya, İtalya… Zor olacak ama alışık olmadığımız bir şey değil.” açıklamasında bulundu.

Türkiye ile oynadıkları ve kaybettikleri Avrupa Şampiyonası finalinine ilişkin de açıklamalarda bulunan tecrübeli pasör: “Her final oynanışında olduğu gibi beklentiler farklıydı ama kötü bir sonuç olduğunu düşünmüyorum. O an en iyi, en hazırlıklı olduğunu kanıtlayan bir rakibe yenildik. Herhangi bir rakibe kaybetmedik. Ondan sonra Olimpiyat Oyunları elemeleri geldi, en zor dönemde yapıldı ama orada biz yola çıktık, en zoru olan o görevi yerine getirdik. Bu yaz geriye dönüp baktığımda son derece başarılı olduğunu düşünüyorum. Elbette yorucu ve stresliydi ama memnuniyetsiz olamam. Yine inanıyorum ki, her birimize sorarsanız, her birimiz için daha iyi olabilirdi, Avrupa Şampiyonası’nda madalyanın rengi altın olabilirdi ama benim için tabiri caizse iyi bir sonuçtu.” şeklinde konuştu.

Kariyerinin inşasında Zoran Terzic’in önemine dikkat çeken Sırp oyuncu: “Birçok kez söylediğim gibi, en büyük minnettarlığım onun takdiri ve sabrı için Terza’ya aittir çünkü oldukça zorlayıcıydı. Hem kendi tarafında hem de benim tarafımda dikenli bir yol… Bir kızı tanıdı ve onu bir yerlerde birine göstermesi, kanıtlaması, beş, yedi, on yıl; hepsinin bir bütün oluşturabilmesi, eski haline gelmesi için beklemesi gerekiyordu. Benim pozisyonum da böyle, bizim için biraz daha uzun sürüyor. Ama her şey düzgün yapıldığında sonucu herkes biliyordu. Terza’ya hiç şüphem yok, biliyordu ve fark etti ama bilmeyenler oldu, bazı koçlar benim düzeltici rolü oynamamı istedi, bazıları için ise kadroda değildim ancak şimdi diyorlar ki ‘Biliyordum.’ Evet, sen çok iyi biliyordun.” dedi.

Eczacıbaşı Dynavit’ten İtalyan ekibi Savino Del Bene Scandicci’ye transferi sorulduğunda ise Ognjenovic: “Geri döndüğüme sevindim. İstanbul benim için ne kadar harika olursa olsun, ne kadar keyif alırsam alayım artık bir değişimin zamanının geldiğini hissettim. Sonra keşke İtalya olsaydı dedim. İtalya Ligi ve ülke olarak İtalya’da olduğu gibi bu kadar güzel bir değişiklik olmasaydı nereye gidebilirdim bilmiyorum. Pek çok şeyi unuttum, ritimleri oldukça farklı ama çabuk alıştım. Güzel, salonlar dolu, burada insanlar voleybolu seviyor. Ve ligde sonuncuya karşı oynadığınızda karşı taraf sıralamada birinciymiş gibi oynamak zorundasınız. İtalya şampiyonasının güzelliği ve gücü budur; kolay maçlar ve hazırlıklar yoktur. Bu beni memnun ediyor çünkü ben bu şekilde çalışmaya alışkınım, bu şekilde yetiştirildim.” ifadelerini kullandı.

Son olarak yeni yıldan beklentilerini açıklayan Maja Ognjenovic: “Kulüp söz konusu olduğunda kendimi kaptırmıyorum; Şampiyonlar Ligi’ni ve İtalya Ligi’ni kazanmak konusunda uzun süre önce umudumu yitirdim, sanırım kaderimde yok. Milli takımla birlikte Olimpiyat Oyunları’ndan madalya almakla yetineceğim aşikar, yeni yılda en büyük dileğim bu.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.