Olimpiyat elemesinde rakiplerimiz belli oldu

Voleybolda 2012 Londra Olimpiyat Oyunları Avrupa Elemeleri kura çekimi Ankara’da yapıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından Limak Ambassadore Otel’de yapılan kura çekimine, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Asbaşkanı Jan Hronek, CEV Organizasyon Komitesi Üyesi Willy Bruninx, TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile federasyon yetkilileri katıldı.

1-6 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da TVF Başkent Voleybol Salonu’nda yapılacak elemelerin kura çekimi sonrasında Türkiye, A Grubu’nda Almanya, Bulgaristan ve Hırvatistan ile eşleşti. B Grubu’nda ise Sırbistan, Polonya, Rusya ve Hollanda yer aldı.

Başkan Karabıyık: Bu defa olsun
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık kuranın tüm takımlara hayırlı olmasını diledi. Turnuva maçlarında kurayı çok fazla önemsemediğini dile getiren Başkan Karabıyık, “8 takım var ve sadece bir takım mutlu sona ulaşacak. Önünüzdeki hedefleri bir bir aşmak zorundasınız. Bu takımlarla er ya da geç karşılaşacaksınız. O nedenle ayrım yapmıyoruz. Sadece bu defa olsun, olimpiyata gidelim diyoraz” diye konuştu.
Başkan Karabıyık, turnuvanın Ankara’ya alınması ile ilgili olarak da “Biz turnuvayı İstanbul’un Avrupa Kltür Başketi olmasını da dile getirerek İstanbul’a almıştık. Fakat sporcularımızın ısrarı üzerine büyük uğraşlar vererek Ankara’ya aldırdık” diyerek bilgi verdi.


Haberi Paylaş