Olimpiyat MVP’si Larson, Tokyo ve geleceği hakkında konuşuyor

Tecrübeli smaçör, kulüp seviyesinde oynamaya devam edecek, ancak bir aile kurmak istiyor.

Jordan Larson’ın Tokyo Olimpiyatları’nda Amerikalı takım arkadaşlarıyla birlikte podyumun en üst basamağında duran fotoğrafı, onun Amerika Birleşik Devletleri milli takım forması içindeki son görüntüsü olabilir.

Volleyball Mag’e konuşan Larson, ABD milli takımı ile yeni bir sayfa açmasının kesin olmadığını belirtti. Aynı zamanda Olimpiyatların En Değerli Oyuncusu olan 34 yaşındaki Amerikalı kaptan, 2021’de kariyerine kulüp düzeyinde devam edecek ve üçüncü sezon için Çin’deki Şanghay’a ve ayrıca ikinci sezonu düzenlenecek Athletes Unlimited League için ülkesine geri dönecek.

“Uluslararası voleyboldan emekli olduğumu resmen söylemedim, ancak durumun böyle olması çok muhtemel” dedi. “Altın madalya ile bırakabilmek gerçekten güzel bir hediye. Aile kurmak artık bir öncelik, gerçekten yapmak istediğim ve bir süredir ertelediğim bir şey. Daha sık evde olacağım ve hayatımın bu dönemini ailemle geçireceğim için çok heyecanlıyım ki bu gerçekten özel bir şey.”

Önümüzdeki birkaç gün içinde evlenecek olan Larson, son 12 yılını ABD milli takımının bir parçası olarak geçirdi ve ülkesini 2018, 2019 ve 2021 yıllarında FIVB Voleybol Uluslar Ligi’nde arka arkaya üç zafer de dahil olmak üzere sayısız zafere taşıdı, ayrıca 2014 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda da zaferi elde etti.

Amerikalıların Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarında gümüş ve Rio 2016 Oyunlarında bronz kazanmasına yardımcı oldu ve takımın Tokyo’daki zaferini bir döngünün sonu olarak görüyor. Eğer durum gerçekten böyleyse, Larson üstün bir uluslararası kariyere son derece başarılı bir son verebilir. Sembolik olarak, aynı zamanda ABD’nin Tokyo’daki altın madalya maçında Brezilya’ya karşı kazandığı zaferde son sayıyı alan oyuncuydu.

Larson, “Hiçbir şey düşünmüyordum, sadece bir side-out gerekiyordu” dedi. “Sadece bu sayıyı almamız gerekiyordu. Bunun muhtemelen son oyunum olduğunu biliyordum ve kazanmadan bırakmayacaktım. Epeyce farkla kazanıyorduk, bunu bitirmek ve kutlamak istedik.”

Amerika’nın Tokyo’daki zaferi, katılan herkes için önemli bir andı. Smaçör, Tokyo’daki deneyiminin ve özellikle de son bölümünün gerçekten duygusal olduğunu ortaya koydu.

“Top son sayı için sahaya değdiğinde, bunun gerçekten olduğuna dair biraz inançsızlık vardı” diye ekledi. “Muhtemelen finale giden 24 saatte tüm kariyerimden daha fazla ağladım. Spor salonuna giden otobüste çok duygulandım. Son puanı aldığımızda hiçbir şeyim kalmamıştı. Tüm Olimpiyatlar boyunca sahaya her adım attığımda, her şeyi orada bıraktım. Oyunların sonuna farklı bir şey yapabileceğimi düşünerek gelmek istemedim.”

Kaynak: FIVB

Haberi Paylaş

Comments are closed.