Rosamaria’nın aldığı riskler ve Brezilya toplanması üzerine

FIVB, önümüzdeki sezon Ebrar Karakurt ile birlikte İtalya’da Igor Gorgonzola Novara forması giyecek Brezilyalı pasör çaprazı Rosamaria Montibeller ile ilgili bir yazı kaleme aldı:

Rosamaria’nın Aldığı Riskler ve Brezilya Toplanması Üzerine

Kendisine ve başkalarına derinden inanç, Rosamaria Montibeller’in sahadaki başarılarının anahtarıdır.

Rosamaria Montibeller, ülkesinin gümüş madalya kazanmasına yardım ederken, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Brezilya için olağanüstü bir performans ortaya koydu.

Brezilya kadrosundaki birçok büyük isimle birlikte Rosamaria, dünyanın en iyi takımlarına karşı mücadele ederken herkesi etkiledi.

Brezilyalı pasör çaprazı 32 hücum, 13 blok ve 3 servis sayısı kaydetti ve bu, Brezilya’nın altın madalya maçı öncesindeki yenilgisizliğine önemli bir katkı sağladı.

Ve belki de onun için belirleyici maç ROC’a karşıydı. ROC açılış setinde galibiyeti elde ederken, Rosamaria ikinci sette takımını zor durumdan kurtarmak için tüm gücünü ortaya koydu ve Brezilya sonraki iki sette galibiyetini tamamlarken çabalarının karşılığını aldı.

Rosamaria’nın Avrupa takımına karşı oynadığı maçtaki kahramanlığı ve her yönüyle iyi oyunu, Rio’daki Olimpiyatlarda yarı finalleri kaçırdıktan sonra takımın son dörde dönmesini sağladı. Brezilya’nın dört setlik galibiyetini 8 hücum, 6 blok ve 2 servis sayısı ile bitirdi.

Rosamaria, “Antrenörümüz Ze Roberto’nun bize söylediklerini her zaman aklımda tutuyorum. Maçta risk almazsak, kazanmayı hak etmiyoruz” dedi.

“Risk almadan oyun oynamak gerçek bir oyun değildir. Kendime inanmadan ve denemeden bir oyunu kaybedersem kendimi asla affetmeyeceğim. Hata yapsam bile, her zaman deneme cesaretine sahip olmam daha iyi. Bu tür hisleri seviyorum.”

Rosamaria ve takım arkadaşları, Olimpiyat Oyunları’nın her anından çok açık bir şekilde keyif aldılar ve sahadaki her sayıyı tutarlı bir şekilde kutladılar.

Peki, toplanınca birbirlerine gerçekte ne diyorlar?

“Her zaman çığlık atar ve birbirimize yapabileceğimizi ve bir takım olduğumuzu söyleriz. Birbirimizin gözlerinin içine bakarız ve birbirimizin havasını hissederiz. Birbirimize bunu hak ettiğimizi, iyi olduğumuzu ve güzel olduğumuzu söyleriz. Bu, oyunda elimizden gelenin en iyisini yapmamıza yardımcı olur.”

Kaynak: FIVB

Haberi Paylaş